Moim zdaniem premiera Samsunga Galaxy s III przebiegła nie z taka pompą, jak by można było się spodziewać. Chyba jednak producent stwierdził, że nie wymyślili czegoś na miarę swojego poprzednika Glalaxy SII. Przypomnę, że w lutym 2011 roku, wypuszczając pierwszy telefon z dwurdzeniowy procesorem, Samsung odniósł wielki sukces, dystansując całkowicie konkurencje. Do dziś pozostaję jednym z najlepszych smartfonów. Czy tak samo będzie z jego młodszym bratem – S3 ?

Szczerze, jeszcze przed premierą Samsunga Galaxy S III  podejrzewałem, że ten telefon nie wywoła rewolucji na rynku smartfonów. Oczywiście – mamy nowego lidera, lecz jego pozycja nie jest już niepodważalna, a przyszli klienci mają w tej chwili alternatywę. Nie chodzi o wybór Iphone`a, lecz o kilka innych telefonów pozostałych producentów, a mam na myśli np. HTC (One X). Za chwilę na rynek wejdą nowe smartfony LG oraz Motoroli, zapowiada się ostra walka na rynku smartfonów – i dobrze! – dobrze dla nas…
Sam telefon  z ogromnym ekranem 4,8 cala zrobiony w znanej już technologii amoledowej o rozdzielczości 720×1280 pix jest klasa samą w sobie. Osobiście nie przeszkadzał mi tak duży ekran, a przecież jest tylko o pół cala mniejszy od Smasunga Galaxy Note`a. Smukłość tego telefon jest też na plus, to niecały centymetr grubości! Jednak Samsung cały czas nas przyzwyczaja od wszechobecnego plastiku w serii galaxy, nie inaczej jest tu. Bardzo cieniutka i do bólu plastikowa tylnia klapka sprawia wrażenie wręcz tandetnej. Szkoda, bo przecież wiedzą jak zrobić dobrej jakości obudowę, a przykładem jest seria Wave, na czele z Samsungiem Wave 3. Taki niestety jest marketing, gdyby Galaxy był jak Wave, byłoby pozamiatane na rynku smartfonów, a tak możemy troszkę ponarzekać oraz mieć tzw. „alternatywę”. Swoją drogą myślę, że jednak nastał czas aby telefony były wykonywane z jednej bryły, bez możliwość wyjmowania baterii. Na początku byłem temu przeciwny, jednak teraz wydaję mi się , że to jest wyznacznik tzw. „dobrego smaku”, no i znikłby argument z plastikową klapka…
Specyfikacja Galaxy S III budzi respekt. 4 rdzienie 1 GB ramu oraz bardzo dobra bateria o pojemności 2100 mAh to tylko namiastka tego, w co zaopatrzony jest ten smartfon. Śmiało możemy mieć nadzieje, że w końcu nie będziemy musieli go ładować codziennie wieczorem, aby ponownie był gotów na umilanie nam życia dnia następnego.
Zastanawiacie się pewnie dlaczego w tytule mojego posta widnieje „Ruchliwy Smartfon”? Zawdzięczamy to nowatorskiej opcji- sterowania gestami. Właśnie ta opcja miała być motorem napędowym kampanii promocyjnej Samsunga. Na czym polega ów funkcja? Pokazałem zastosowanie w moim filmie na dole posta, sami możecie ocenić czy to naprawdę przydatna i ciekawa oraz rewolucyjna funkcja. Zaznaczę tylko, że podobne zastosowania były stosowane już w poprzednich modelach z systemem android, miedzy innymi w LG oraz HTC (po odwróceniu telefonu , wyciszał dzwonek itd.) Cieszy mnie to, że chyba właśnie od premiery S 3 będzie to rozbudowywane oraz zapewne podchwycone przez innych producentów. Na chwile obecną zaledwie parę opcji „ruchliwości” smartfona mnie nie satysfakcjonuje.
Podsumowując. Dla wielu osób zalety tego telefonu mogą stać się wada. Nie ma chyba złotego środka na idealny telefon. Duży ekran może być zaleta przy multimediach, internecie, a wada przy chowaniu telefonu do kieszeni. Dla innych ważne jest wykonanie telefonu, natomiast jeszcze innych to co ma pod maska…O ile da się ją otworzyć, co też ponownie dla innych jest wadą;) Galaxy S III jest nowym liderem, absolutnym hitem, ogólnie naj…tylko na jak długo? Co producenci muszą wymysleć aby rzucić ludzi na kolana. Czy ponownie musimy czekać na pomysły od Apple?
Zapraszam do oglądania:)