Samsung Galaxy Ace 2 to kolejny model telefonu spod znaku Androida. Jak się okazuje: nazwa „galaxy” przyjęła się na rynku w pozytywny sposób i od wielu lat towarzyszy nam w kolejnych odsłonach coraz to nowszych smartfonów Samsunga.


Dziś zajmiemy się dość ciekawym modelem – Ace 2. Jakiś czas temu przedstawiłem Wam film ukazujący działanie oraz wygląd tego smartfona. Postaram się przedstawić kilka plusów i minusów oraz ogólne wrażenia z korzystania.

Samsung wprowadza na rynek nową gamę dwurdzeniowców, widać że czas na rynku telekomunikacyjnym cały czas idzie ostro do przodu,  nie ma chwili do stracenia, dlatego marketingowo trzeba zadowolić klientele i udostępniać najlepsze telefony z praktycznie każdych półek cenowych. Ace 2 jest jednym z takich telefonów. Ma kilka zadań do wykonania. Pierwszym jest zdobycie segmentu klasy średniej . Drugim- odeprzeć atak Sony, ze swoimi Xperiami U, P itd… Oraz trzecim zadaniem- rozpowszechnieniem zaawansowanej technologii procesorów dwurdzeniowych. Chce pozostawić wszystkie inne smartfony z procesorem jednordzeniowym  daleko w tyle. Zabieg marketingowy na pewno się uda, bo aktualnie Ace 2 jest jednym z tańszych, jak nie najtańszym dwurdzeniowym smartfonem na rynku.
Wracając do samego telefonu. Moim zdaniem na uwagę zdecydowanie zasługuje ekran. Technologia PLS (Plane to Line Switching) ma być stosowana we wszystkich smartfonach Samsunga. Ekran stworzony z tą technologią ma lepsze kąty widzenia, oraz jest jaśniejszy od ekranów amoledowych – bardzo popularnych i chyba najlepszych stosowanych na rynku. Ekrany PLS mogą również wyświetlać bardzo duża rozdzielczość dochodząca nawet do 1366×768 pix. Jestem bardzo ciekawy jak ta technologia przyjmie się na rynku i czy w konsekwencji wyprze amoledy, które są dużo droższe w produkcji.
Sam wygląd telefonu bardzo przypomina Galaxy S 3, zaokrąglone kształty oraz panel dotykowy, rozciągnięty  na całej powierzchni. Jednak przy zmniejszonych gabarytach telefon sprawia wrażenie bardziej solidnego oraz lepiej wykonanego niż S3. Szczególnie na pochwałę zasługuje tylni panel, wykonany z chropowatego tworzywa podobnego do tego, który był przedstawiony w pierwszej odsłonie Ace`a. Nie dostaniemy jednak gładkiego panelu w zestawie jak to było w poprzedniku (biały gładki).
Specyfikacja tego telefonu to zdecydowany plus. Na rynku do tej pory smartfony z dwu rdzeniowym procesorem były bardzo drogie i celujące w klasę premium. Tutaj dwa razy 800 Mhz oraz 768 Mb ram to jeszcze raz tyle, ile miał poprzednik; progres jest i to duży. Zdecydowanie mniejszy nastąpił w S2 i S3, choć jeżeli chodzi o procesory jest taki sam stosunek w postaci 2 do 4. ;) Nie zmienia to faktu, że otrzymujemy smartfon o bardzo przyzwoitych podzespołach, który swobodnie radzi sobie nawet z bardzo wymagającymi aplikacjami. Poparte to wszystko jest dobrym aparatem 5mpix oraz przednią kamerką, którą swobodnie możemy przeprowadzać konferencje. Jednym słowem Samsung niczego nie zepsuł… Prawie
Zdecydowanym minusem jest barak najnowszej aktualizacji do Androida 4.0. Aktualnie wszyscy producenci począwszy od HTC kończywszy na low-endach firm no-name wstawiając w swoje telefony i tablety najnowszą odsłonę tego OS-a. Próżno szukałem sprawdzonej informacji o szybkiej aktualizacji do najnowszej wersji. Trochę kpina z użytkowników, bo telefon ma  warunki i możliwości aby otrzymać oprogramowanie z 2012 roku, a nie prawie dwu letnie. Nie zmienia to faktu, że cały czas Android 2.3 jest popularnym systemem obsługującym wszystko co Google ma do zaoferowania, jednak jak długo taka sytuacja się utrzyma? Tylko czekać jak powstaną aplikacje które, działają tylko na Ice Cream`ie. Co wtedy poczną właściciele Ace`a 2? Samsung nie odpowiedział im do dziś…
Podsumowując, Samsung zaoferował nam kolejny bardzo dobry telefon, o ciekawym jak na nich wyglądzie oraz przy sprzyjającej specyfikacji. Bardzo mało minusów (brak Androida 4.0) oraz z dużą ilością plusów. Myślę, że powinien zdobyć rynek, choć konkurencję ma ostrą. Sony naciera ze wszystkich stron z nowa falą swoich smartfonów i  nie będzie tak łatwo odeprzeć ataku jak to miało miejsce 2 lata temu. Co istotne- w tej walce produkty Sony, które były po prostu drogie, bardzo zmieniły swoja strategię i „gonią” Samsunga cenowo. Zapowiada się ciekawa walka, gdzie żaden ze smartfonów nie stoi na straconej pozycji.
Dla przypomnienia dołączę  Wam film a Ace 2:)