Cześć,

Część z Was widziała mój najnowszy film na youtube. Tym razem rozmawiamy o ostatnim przedstawicielu marki premium firmy Sony Ericsson . Arc S bo taka jest nazwa testowanego telefonu, miał premierę w sierpniu 2011 roku.  Do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością.

Niesłabnące zainteresowanie tym modelem zwiazane jest z jego nieprzeciętną specyfikacją. Przyzwoity jak na tamte czasy procesor o taktowaniu 1,4 GHz oraz 512 MB RAM pozwalaja na swobodne korzystanie z dobrodziejstw systemu Android. Telefon działa bardzo szybko, perfekcyjnie wykonując komendy . Na uwagę zasługuje dość duży ekran o przekątnej 4,2 cala z technologią Bravia Engine. Co prawda nie jest to ekran S-LCD a tym bardziej AMOLED, ale bardzo przyzwoicie „świeci” .

Oczywiście najmocniejszą strona smartfona jest jego wbudowany aparat o rozdzielczości 8,1 pix. Autofocus, stabilizator obrazu oraz zagrywanie w HD do dziś robią wrażenie. Na dodatek wejście HDMI kładzie na kolana większość ówczesnych smartonfów średniej półki cenowej.

Jedyny minus jak dla mnie to obudowa.  Zbyt plastikowa zrobiona na wysoki połysk. Takie smartfony wtedy tworzył Sony Ericsson. Przypatrzmy się Neo V równie popularnemu smartfonowi. Bardzo podobny dizajn – dobrze, że Sony poszło w dobra stronę jeżeli chodzi o obudowy. Tworzy zdecydowanie lepsze jakościowo produkty, nie ma w tym Skandynawskiej toporności.

Cena urządzenia oscyluje w granicach 800 zł, warto zastanowić się jeszcze nad kupnem tego urządzenia. Szczególnie polecam tym, którym zależy na multimediach. Arc S może „pogonić kota” nie jednym nowym produktom np LG L7:)

Link do mojej recenzji, zapraszam do oglądania:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qMUAii_QtpM[/youtube]