Coraz więcej osób piszę na forum swoje recenzje, postanowiłem udostępnić pierwszą z nich szerszemu gronu odbiorców. Osobą, która napisała recenzje swojego telefonu jest Sienka – moderator forum Telesmartfon. Zapraszam do czytania:)

 

 

Samsung Galaxy Mini 2 to mój nowy, a za razem pierwszy smatrphone z Androidem. Mam wersję GT-S6500 z brandingiem T-Moblie, z funkcją NFC.
1. Unboxing
Pudełko jest bardzo małe, ale zawiera wszystkie potrzebne do „życia” telefonu rzeczy. Znajdziemy w nim między innymi instrukcję obsługi, gwarancję, kabel USB, ładowarkę i oczywiście telefon, niestety w zestawie nie ma słuchawek ale dzięki złączu minijack 3,5mm może podłączyć słuchawki jakie tylko chcemy. ( Telefon brałem w T-Mobile dla tego nie ma drugiej wymiennej klapki, oczywiście możecie trafić na wersję w dwoma klapkami)

2. Wykonanie
Telefon jest wykonany z dobrych materiałów. Jednak parę razy udało mi się usłyszeć skrzypienie, co na niskobudżetowy to oczywiste. Wejście na kartę pamięci zostało umieszczone na zewnątrz, a żeby ona nie wypadała, trzeba ją mocno docisnąć. Podobnie jest w przypadku gniazda Jack, które porządnie trzyma każde słuchawki z wtyczką 3,5 mm.
Ekran mimo braku Gorilla Glass jest odporny na rysy. Niestety, jego wadą jest palcowanie. Przypadkowo przeżył już on jeden upadek, z którego wyszedł bez ani jednego uszkodzenia.

3. System
W Mini 2 występuje android w wersji 2.3.6 z nakładką TouchWiz. Prawdopodobnie ma otrzymać aktualizację Androida 4.1 Jelly Bean.
System ogółem jest szybki. Szczególnie przyciąga wieloma aplikacjami w Google Play, łatwą optymizacją oraz różnorodnością telefonów, na którym jest zainstalowany.
TouchWiz – to nakładka autorska Samsunga na telefony z dotykowym ekranem. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze i ciekawa. Na mini 2 znajdziemy ją w wersji IV, znanej z Galaxy Note.

4. Aparat
Aparat jak na dzisiejsze czasy nie zachwyca jakością, ale zdjęcia na podwórku są zadowalające, gorzej w jest w pomieszczeniach zdjęcia wychodzą rozmazane i niewyraźne.

5. Multimedia i Internet
Odtwarzanie muzyki na nim to przyjemność przejrzysty odtwarzacz jest łatwy w użytkowaniu, posiada equalizer( polecam również odtwarzacz NGR Player). Minus to trochę cichy głośnik. Dźwięk w słuchawkach znakomity.(słuchawki Pentagram)
Internet (przez wi-fi) chodzi płynnie, jednakże nie zbyt przypasowała mi do gustu standardowa przeglądarka (używam Opery) filmy na Youtube lecą płynnie choć się trochę długo buferują, odtwarzanie filmów na stronkach bez większego problemu.
Jak wiadomo nie wszystkie gry i aplikację będą działać, jednak gry takie jak Temple Run, Minecraft, Fruit Ninja, działają bez problemu.
6. Bateria
Bateria w zależności od użytkowania wytrzymuje ponad dobę, grając czy używając internetu bateria wytrzyma ok. 10 godzin,
7. Podsumowanie
Ogólnie telefon jak na budżetowy model Samsunga wykonany jest bardzo dobrze, nadaję się świetnie na pierwszy smartfon, dla młodych osób, i dla tych którzy nie chcą wydać fortuny na telefon.
Największym plusem tego telefonu jest cena, która świetnie współgra z jakością wykonania.
Polecam osobom poszukującym dobrego i niedrogiego telefonu.
8.Ocena końcowa
4/5 (dobry)