Witam,

HTC Mozart to bardzo ciekawa alternatywa dla drogich smartfonów z Winowsem Phone. Tajwański producent smartfonów, jako jeden z pierwszych na rynku, zaprezentował nam urządzenie z Windowsem Phone na pokładzie. HTC nie bało się zaryzykować i pod koniec 2010 roku wypuściło, dość potężny (jak na tamte czasy) smartfon z raczkującym wtedy OSem.

 

Mozart zdumiewa specyfikacją,  procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 576 MB RAM jak na standardy 2010 roku to absolutnie najwyższa półka smartfonów tamtego okresu. Dokładnie rok później swoja premierę miała Lumia 800, która miała bardzo podobna specyfikację, a to przecież aż rok!

htc mozart zdjęcie

Fantastyczna obudowa, nawiązująca do najlepszych lat HTC. Zrobiona z kilku kawałków rożnych materiałów.  Świetnej jakości plastik oraz bardzo dobrze widoczne aluminium – to znak rozpoznawczy Mozarta. Całość dobrze ze sobą współgra oraz wygląda nad wyraz elegancko. Razi trochę grubość urządzenia, jednak na dwuletni smartfon wygląda jeszcze nie najgorzej.

zdjecie htc mozart

Windows Phone działa bardzo dobrze, nie możemy zarzucić smartfonowi ospałości. Wszystkie gry oraz przede wszystkim internet działają wyśmienicie. Plusem jest niewątpliwie ekran zrobiony w technologi S-LCD, który dobrze „świeci” i nie męczy aż tak wzroku.

 

htc 7 mozart

Ciekawostką jest wsparcie muzyczne w HTC Mozart. Samrtfon oferuje nam dźwięk przestrzenny. Na słuchawkach , jak i po podłączeniu pod urządzenie. Mamy do tego specjalny program zainstalowany w telefonie. Szkoda, że HTC odeszło od tego pomysłu…

 

Zapraszam do obejrzenia mojej recenzji, tam dowiecie się więcej o HTC Mozart:)

Na koniec, dziękuję mojemu nadwornemu fotografowi za tak znakomite zdjęcia:*

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J_k5a4aHkbg[/youtube]