Ostatnio postanowiłem dogłębnie przyjrzeć się  dwóm smartfonom. Z racji tego, że urządzenia te są bardzo zbliżone do siebie pod względem specyfikacji, stwierdziłem, że do pojedynku będą w sam raz. Samsung Galaxy Ace 2 oraz HTC Desire X, bo o nich mowa w dzisiejszym poście to średnia półka smartfonów, aktualnie konkurentów mają niewielu…

 

Na rynku  telekomunikacyjnym, zarysowała się pewna grupa telefonów z dwurdzeniowymi procesorami, która dystansuję resztę smartfonów pod względem wydajności, ale już nie pod względem ceny. Mam tu na myśli kilka  smartfonów takich jak:

Samsung Galaxy S Advance

HTC Desire X

Samsung Galaxy Ace 2

LG L9

oraz smartfony Sony

Xperie P

Xperie U

Xperie Sola

Nie liczę oczywiście wszystkich dwurdzeniowych smartfonów, ponieważ np.  Xperia S oraz Samsung Galaxy S 2 i inne powoli znikają z rynku, szczególnie u operatorów. Po raz pierwszy od dłuższego czasu aż tak znacznie zarysowały nam się segmenty  tych urządzeń.

Wracając do tematu, HTC Desire X w teście przeprowadzonym dla portalu videotesty.pl wygrał w stosunku 4,5 do 2,5. Brałem pod uwagę praktycznie wszystkie aspekty tych dwóch smartfonów takie jak: wygląd, specyfikacja, ergonomia, multimedia raz cena.  Recenzje możecie przeczytać w dwóch artykułach.

http://www.videotesty.pl/recenzja/691/Samsung-Galaxy-Ace-2-vs-HTC-Desire-X-PORoWNANIE-cz-1/

oraz

http://www.videotesty.pl/recenzja/692/Samsung-Galaxy-Ace-2-vs-HTC-Desire-X-PORoWNANIE-cz-2/

Dodatkowo zapraszam na moje filmy przedstawiające w jaki sposób był przeprowadzany test

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0AjLjLHlJPA&list=LLHeP4P31ncnza4gHXLqrcQw[/youtube]

oraz

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=62nYh9tms_E&list=LLHeP4P31ncnza4gHXLqrcQw[/youtube]

…a według Was, który powinien wygrać? Piszcie:)