ZTE Blade III to budżetowy smartfon chińskiego producenta. Jest następcą bardzo udanej i popularnej serii. Tym razem ZTE nie zaskoczyło nas. Wyprodukowało telefon przeciętny z nie najlepszymi podzespołami oraz obudową. Zwraca jednak uwagę cena. Za mniej niż 500 zł otrzymujemy mimo wszystko przyzwoity sprzęt.

Wykonanie ZTE Blade nie powala na kolna. Wszechobecny plastik dość słabej jakości. Nie budzi zaufania tylna klapka, która jest gładka i sprawia wrażenie dość tandetnej. Mimo wszystko nowy smartfon nie trzeszczy przy mocniejszym naciśnięciu, poszczególne elementy obudowy są dobrze spasowane. Trochę elegancji dodaje srebrna ramka umieszczona dookoła obudowy. Szkoda, że nie jest aluminiowa.

Specyfikacja, to również nie jest najmocniejszy punkt ZTE Blade III. Jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 1 Ghz oraz 512 MB RAM. Jednak otwarcie trzeba przyznać, że smartfon spokojnie radzi sobie z grami Angry Bird oraz Tample Run bez najmniejszych zacięć. Przy ekranie o przekątnej 4 cale oraz rozdzielczości 480×800 pix bardzo przyjemnie korzysta się z wielu aplikacji. Nie poczułem dyskomfortu obsługując Blade`a.  Szkoda, że nie zastosowano dedykowanego ekranu Amoledowego lub IPS, podniosłoby to znaczenie komfort korzystania ze smartfona. W ZTE  nie znajdziemy również szkła odpornego na zarysowania Gorilla Glass, szkoda ponieważ Huawei G300, główny konkurent ZTE takie szkło posiada.

Android w wersji 4.0.4 ICS jest dostępny na „pokładzie” urządzenia. Postawiono na minimalizm oraz prostotę. Nie mamy tutaj ruszających się widżetów oraz przesadnych animacji. Za to Blade odwdzięcza nam się szybkością działania oraz intuicyjnością. Ciekawym elementem jest konfiguracja ekranu odblokowywania. Możemy tam skonfigurować aplikacje, które można uruchomić bez odblokowywania ekranu. Dodatkowo dostępna jest funkcja Full Share, dzięki której możemy wysłać pliki do swoich smartfonów wewnątrz jednej sieci Wi-Fi.

Testując multimedia zauważyłem bardzo dobrze grający głośnik. Tony wydobywające się z głośnika umieszczonego na samym tyle urządzenia, są dość głośne oraz wyraźne. To samo możemy powiedzieć o słuchawkach. Myślę, że ZTE Blade III mógłby dla większości zostać codziennym odtwarzaczem Mp3. Niestety dobrego słowa nie można powiedzieć o aparacie. Zdjęcia gubią ostrość oraz charakteryzują się małą szczególnością. Co prawda w świetle dziennym zdjęcia jeszcze wychodzą „w miarę” jednak im ciemnej tym gorzej.

 

Podsumowując, ZTE Blade III nie wyróżnia się praktycznie niczym wśród wielu podobnych na rynku. Jednak jest ciekawą alternatywą dla Sony oraz Samsunga. Dzięki cenie bez problemu może konkurować z nimi w tym segmencie smartfonów i nie stoi na straconej pozycji…

Na koniec zdjęcia zrobione ZTE Blade 3

oraz film:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OI_Qfp2zZ1I[/youtube]