Znamy cenę Samsunga Galaxy Mega 6.3

Samsung-Galaxy-Mega-450x288Ogromny telefon ma pojawić się w sprzedaży w lipcu, natomiast już teraz, w brytyjskim sklepie można składać zamówienia w przedsprzedaży. Smartfon w wersji z 16 GB wbudowanej pamięczostał wyceniony na 460 funtów brytyjskich, czyli około 2250 zł. Nie jest to mało, ale nie można zapomnieć, że Galaxy Mega jest ogromny, a przekątna jego ekranu (jednego z najdroższych elementów) to aż 6,3-cala. Co ciekawe, producent obstaje przy nazywaniu urządzenia smartfonem, a nie tabletem.

Galaxy Mega 6.3 i Galaxy Mega 5.8 wyposażone są w dwurdzeniowe procesory o taktowaniu 1.7 GHz w większym i 1.4 GHz w mniejszym, a w obu przypadkach procesor wspomaga 1.5 GB pamięci RAM. Oba mają również 8 Mpix główny aparat i 1.9 Mpix przedni. Phablety Galaxy Mega otrzymały m.in. moduł WiFi a/b/g/n (większy model, widoczny poniżej) posiada również 802.11ac i NFC), Blueotooth 4.0, GPS, GLONASS.

galaxy_mega_6.3-342x450

Szczęśliwi posiadacze mogą liczyć na wiele fajnych funkcji, z których najważniejsze to m.in.:

  •  Samsung WatchON: przekształca smartfon w pilota zdalnego sterowania, wzbogacając funkcje telewizora. Wystarczy zsynchronizować urządzenie z domowym sprzętem audio-wideo, aby otrzymywać informacje o sugerowanych audycjach, szczegółowy program telewizyjny, zyskując ponadto możliwość zdalnego kontrolowania telewizora.
  • – Samsung Link: pozwala z łatwością przenosić zdjęcia, filmy, notatki lub pliki muzyczne do pamięci telewizora, tabletu lub komputera.
  • – S Translator: wystarczy powiedzieć lub napisać to, co chce się przetłumaczyć, a Galaxy Mega dostarczy błyskawiczny przekład – w formie tekstowej lub głosowej – do odpowiedniej aplikacji, np. poczty elektronicznej lub ChatON.
  • – ChatON: umożliwia udostępnianie znajomym widocznych na ekranie treści, zapewniając jeszcze lepszą komunikację.
  • – S Travel: oferuje informacje na temat trasy, przewodniki po okolicy, dodatkowe źródła wiadomości, itp.
  • – Story Album: pozwala klientom tworzyć pamiętnik codziennych wydarzeń, utrwalać na osi czasu wyjątkowe chwile, oznaczać informacje przy pomocy danych geolokalizacyjnych, a także publikować cyfrowe albumy w wersji drukowanej.

Samsung-Galaxy-Mega-450x288

Cena i dostępność na polskim rynku nie jest jeszcze znana.

Źródło: Materiały prasowe 

 

sienka

W 2012 roku był Samsung Galaxy Mini 2. Teraz od lipca 2013 roku użytkownik LG Optimus L9 Od października 2012 roku moderator forum telesmartfon.pl. Od maja 2013 redaktor na telesmartfon.pl. Interesuje się smartfonami, tabletami, muzyką, motoryzacją, Japońskim stylem tuningu JDM, modelarstwem i jazdą extremalna na BMX'e na którym również jeździ.

Leave a Reply