htc-one-mini-sizeTam gdzie milczy producent, panoszą się spekulacje i przecieki. W sieci pojawiły się fotki prezentujące bardziej ekonomiczną wersję flagowego HTC One. Skąd zdjęcia? Estońscy blogerzy z serwisu Forte weszli najprawdopodobniej w posiadanie jednego z przedpremierowych egzemplarzy nowego smartfonu HTC.

Plotki o możliwej premierze HTC One mini (nazywanego również HTC M4) krążą po sieci od kilku dni. Smartfon może zostać zaprezentowany przez producenta w lipcu i według najpopularniejszego scenariusza, ma być odpowiedzią HTC na premierę Samsunga Galaxy S4 mini. Oczywiście HTC przecieków nie komentuje.

HTC-One-mini-HTC-M4-Spotted-in-Leaked-Photos

Wizualnie smartfon uchwycony na zdjęciach przez estońskich blogerów, jest bardzo podobny do flagowego HTC One. Z tą jednak różnicą, że jako bardziej ekonomiczna opcja, prawdopodobnie będzie miał plastikową lub ceramiczną obudowę. Oba urządzenia według przecieków dzielą ze sobą identyczny aparat fotograficzny z matrycą UltraPixel.

htc-one-mini-size

Najbardziej w oczy rzuca się jednak różnica w wielkości. HTC One mini ma podobno ekran o przekątnej 4,3 cala i jest to wyświetlacz HD 720p, a nie jak w przypadku modelu flagowego – 4,7 cala i Full HD. Pod maską kryje się tu dwurdzeniowy, a nie czterordzeniowy procesor. Wbudowana pamięć została ograniczona do 16 GB. Na zdjęciach można zauważyć, że smartfon jest nieco cieńszy od modelu flagowego. HTC One mini pracuje podobno pod kontrolą Androida 4.2.2, przy czym na zdjęciach nie widać charakterystycznego dla najnowszej wersji nakładki Sense ekranu głównego BlinkFeed.

htc-one-mini-leak-2

 

 

Blogerzy z Forte zaryzykowali również wstępną, przedpremierową wycenę nowego smartfonu. Według nich ma kosztować ok. 400 euro.

Źródło: forte.delfi.ee