computex-2013-acer-liquid-s1-phabletTargi Computex 2013 jeszcze się nie rozkręciły, ale mimo tego doczekaliśmy się już prezentacji pierwszych urządzeń. Jedną z najbardziej niecierpliwych firm okazał się Acer, który pokazał Liquid S1. Tajwański producent zdaje się coraz bardziej inwestować w serię Liquid. Systematycznie powiększa ją bowiem o coraz większe i wydajniejsze urządzenia. Do tej pory w jej skład wchodziły jedynie smartfony, ale teraz pojawił się pierwszy phablet.

A skoro mowa o tego typu urządzeniu, to spodziewać można się sporego ekranu. Taki też się tutaj znalazł, bo Liquid S1 oferuje wyświetlacz o przekątnej 5,7″ i rozdzielczości 720p. Odpowiednie moce obliczeniowe zapewniać ma natomiast czterordzeniowy procesor Mediatek z zegarem 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Poza tym spodziewać należy się dwóch kamer (8 i 2 Mpix), akumulatora o pojemności 2400 mAh i systemu Android 4.2 Jelly Bean.

computex-2013-acer-liquid-s1-phablet

Wedle pierwszych doniesień platforma Google została tutaj praktycznie niezmieniona, a osoby które miały okazję zapoznać się z phabletem twierdzą, ze oferuje on „prawie czystego Androida”, dzięki czemu obsługa podobna jest do tej znanej z Nexusa 4.

Rynkowy debiut urządzenia planowany jest na trzeci kwartał tego roku. W pierwszej kolejności pojawi się ono w Europie, we Francji, Belgii, Holandii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i na Ukrainie.

Acer Liquid S1 wyceniony został przez producenta na 349 euro.

Źródło: Phonearena