sonyW ubiegłym roku Google zapowiadał, że Nexusy będzie produkowało kilku producentów. Nie stało się dokładnie tak, jak wielu się spodziewało (brak logo Nexus na obudowach), ale efekt jest ten sam – kilka urządzeń różnych producentów z czystym Androidem na pokładzie jest do wzięcia. Obrana strategia jest sprytna, bo koncern z Mountain View wybiera z rynku to, co najlepsze i oferuje z własną rekomendacją. Chociaż ponoć nie oznacza to końca serii Nexus.

Po Samsungu Galaxy S4 Google Edition i HTC One Google Edition możliwości się niemal skończyły. Teraz w sieci pojawiły się plotki, że najpóźniej w lipcu ujrzymy Sony Xperia Z Google Edition z Androidem 4.2.2. Ich źródłem jest serwis Geeks Android. Warto w tym miejscu dodać, że Sony ma już na swoim koncie prace nad czystym Androidem dla swojego flagowca. Ich efekt możecie zobaczyć na wideo poniżej.

[youtube]http://youtu.be/74_1nB_Z1Hw[/youtube]

Na zaoferowanie flagowca w wersji z czystym Androidem mógłby zdecydować się jeszcze LG, ale tutaj sprawa jest skomplikowana, bo wciąż nie ustają plotki o tym, jakoby koncern pracował nad Nexusem 5, chociaż jego CEO oficjalnie temu zaprzeczył.

Źródło: PhoneArena