SAMSUNG ATIV Q: 2 systemu w jednym tablecie

ativqSamsung zaprezentował dziś w Londynie 13,3-calowy tablet – Samsung ATIV Q, który wyróżnia się tym, że pracuje pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych: Windowsa 8 i Androida 4.2.2 Jelly Bean.

 

 

Samsung ATIV Q został wyposażony w potężny, bo aż 13,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy gwarantujący bardzo wysoką rozdzielczość na poziomie 3200 x 1800 pikseli. Sercem urządzenia jest wydajny procesor Intel Core i5 z serii Haswell. Producent utrzymuje, że bateria pozwoli na 9 godzin pracy. Obsługę tego ogromnego urządzenia ułatwić ma inteligentny rysik S-Pen, który po zastosowaniu w Galaxy Note robi karierę i pojawia się wraz z kolejnymi nowościami rynkowymi koncernu.

ativq

Najciekawszym elementem jest jednak system operacyjny, a ściślej mówiąc dwa systemy, między którymi użytkownik może swobodnie wybierać, by w zależności od potrzeb tudzież preferencji pracować na intuicyjnym Androidzie albo bardziej „biznesowym” Windowsie 8. Czyli ATIV Q to tablet i do pracy i na co dzień. Z zapowiedzi Samsunga urządzenie pojawi się w sprzedaży jesienią bieżącego roku, niestety nie znamy jeszcze dokładnej ceny.

Źródło: Samsung

sienka

W 2012 roku był Samsung Galaxy Mini 2. Teraz od lipca 2013 roku użytkownik LG Optimus L9 Od października 2012 roku moderator forum telesmartfon.pl. Od maja 2013 redaktor na telesmartfon.pl. Interesuje się smartfonami, tabletami, muzyką, motoryzacją, Japońskim stylem tuningu JDM, modelarstwem i jazdą extremalna na BMX'e na którym również jeździ.

Może Ci się również spodoba

Leave a Reply