htc-one-windows-phoneJeśli wierzyć plotkom, to HTC przygotowuje nowego smartfona z Windows Phone, którego wygląd ma być inspirowany popularnym modelem z Androidem, czyli One.

 

 

Jak twierdzi serwis neowin, powołując się na rzekomo wiarygodne źródło, tajwańska firma pracuje nad nową wersją swojego flagowego smartfona pracującego na systemie Microsoftu. Nowy HTC niemal identyczny jak  model One.

Urządzenie ma posiadać ekran o przekątnej bliskiej 5 cali. Przeciek niestety nie podaje dokładnego rozmiaru, lecz wg mnie HTC spróbuje przebić na tym polu flagowe Lumie Nokii. HTC One WP8, tak jak jego brat ma mieć metalową obudowę oraz zaimplementowane technologie jak Beats Audio czy HTC UltraPixel.

htc-one-windows-phone

Największą zagadką jest zaś specyfikacja nowego smartfona. Jak dobrze wiemy, Windows Phone nie obsługuje jeszcze ekranów fullHD czy procesorów cztero-rdzeniowych jaki został umieszczony w HTC One. Wybawieniem może okazać się aktualizacja GDR3 (szerzej znana jako Windows Phone 8.1), która będzie wspierać ww. technologie.

Update dla systemu Microsoftu ma się pojawić w ostatnim kwartale tego roku, więc premiery nowego HTC można się spodziewać dopiero po tym wydarzeniu. Jeżeli będzie posiadać specyfikacje oraz technologie zawarte w modelu One, to będzie on poważnym konkurentem dla Lumii.

źródło: neowin