Wkrótce pierwsze smartfony z Firefox OS

zte_open_1_1Mozilla poinformowała o tym, że w najbliższym czasie na kolejnych rynkach zaczną pojawiać się smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox OS. Deutsche Telekom i Telefónica wprowadzą na rynek pierwsze urządzenia tego typu, tj. Alcatel One Touch Fire i ZTE Open.

Smartfony z systemem Firefox OS to według Mozilli pierwsze urządzenia działające wyłącznie w oparciu o technologie sieciowe. Firefox OS zawiera wszystkie podstawowe funkcje, jakich oczekuje się od smartfona – połączenia głosowe, wiadomości, e-mail, aparat. Ponadto Firefox OS ma wbudowaną integrację z Facebookiem i Twitterem, usługi oparte na lokalizacji, takie jak mapy Nokia HERE z opcjami offline oraz lokalnymi informacjami o ruchu drogowym i komunikacji, a także przeglądarkę internetową Firefox oraz sklep Firefox Marketplace.

zte_open_1_1

 

Adaptacyjne wyszukiwanie aplikacji w systemie Mozilli dostosowuje smartfona do potrzeb użytkownika, w danym momencie. Nie trzeba niczego pobierać. Wystarczy przesunąć palcami w prawo po ekranie i zacząć wpisywać słowa kluczowe, a telefon natychmiast wyświetli to, co nas w danym momencie interesuje. Na przykład, wyszukując swojego ulubionego artystę, w wynikach otrzymamy powiązane aplikacje, dzięki którym posłuchamy piosenek, kupimy wybrane utwory czy bilety na koncert. Funkcja ta umożliwia wywołanie na żądanie aplikacji jednorazowego użytku lub do pobrania.

Telefony z systemem Firefox OS są zintegrowane z Firefox Marketplace, centrum aplikacji mobilnych HTML5. Firefox Marketplace zawiera popularne, globalne oraz lokalne aplikacje w takich kategoriach, jak: gry, wiadomości, multimedia, biznes i produktywność. Firefox Marketplace zawiera popularne aplikacje takie jak: AccuWeather, Airbnb, EA Games Poppit, Facebook, mapy Nokia HERE, SoundCloud, Terra, Time Out, TMZ i Twitter, jak również dostępne w poszczególnych regionach pozycje lokalne.

zte_open_1_3

 

Od jutra w Hiszpanii dostępne będą pierwsze smartfony z systemem Firefox OS. Mowa konkretnie o modelu Open firmy ZTE, wyposażonym w ekran HVGA o przekątnej 3,5 cala, jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM7225A, 256 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM, Bluetooth 2.1, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, radio FM, oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 3,2 megapiksela. Hiszpański operator Telefónica wycenił go na kwotę 69 euro, czyli około 300 zł.

Źródło: Mozilla

 

sienka

W 2012 roku był Samsung Galaxy Mini 2. Teraz od lipca 2013 roku użytkownik LG Optimus L9 Od października 2012 roku moderator forum telesmartfon.pl. Od maja 2013 redaktor na telesmartfon.pl. Interesuje się smartfonami, tabletami, muzyką, motoryzacją, Japońskim stylem tuningu JDM, modelarstwem i jazdą extremalna na BMX'e na którym również jeździ.

Może Ci się również spodoba

Leave a Reply