Duże plany LG

Logo-LG

Po długiej nie obecności wracam do pisania. A więc do rzeczy.

Niedawno w wywiadzie dla Dnevnik, szef działu komunikacji w bułgarskim oddziale firmy LG – Dimitar Valev, zdradził, nad jakimi urządzeniami pracuje jego firma. Jak się okazuje, w najbliższym czasie możemy spodziewać kilku konstrukcji, a będą nimi: tablet, phablet, smartwatch ekran Quad HD, oraz smartfony z Firefox OS i Windows Phone.

Jak ujawnia Valev, firma LG ma bardzo ambitne plany, otóż do końca roku ma zostać zaprezentowany tablet. Nieoficjalnie mówi się, że może nim być 8-calowa konstrukcja LG G Pad (V500), warto dodać, że konstrukcja trafiła już do FCC w ramach certyfikacji.

Tablet  ma zostać wyposażony w 4-dzeniowy procesor i chociaż sporą niewiadomą pozostaje to, o jaki dokładnie model chodzi, to bardzo prawdopodobne, że będzie to Qualcomm Snapdragon 800. Do pomocy otrzymać miałby on tutaj 2 GB pamięci RAM, co z pewnością zadowoliłoby nawet tych użytkowników, którzy potrzebują dużych mocy obliczeniowych. Poza tym urządzenie ma oferować wcześniej wspomniany 8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, a opcjonalnie także możliwość korzystania z łączności 3G. Niestety pozostałe elementy specyfikacji pozostają sporą tajemnicą.

W planach LG jest również wprowadzenie do sprzedaży phabletu, który najprawdopodobniej zawierałby ekran o przekątnej większej niż 6 cali. Jego premiera jest przewidywana dopiero na przyszły rok. Koreański producent intensywnie pracuje również nad prezentowanym niedawno ekranem LCD – Quad HD AH-IPS dla smartfonów.

Przekątna ekranu wynosi 5,5-cala, a on sam umożliwia wyświetlanie rozdzielczości wynoszącej 2560 x 1440 pikseli, co przekłada się na 538 pikseli na cal. Ekran ma trafić na rynek w przyszłym roku, niewykluczone, że zadebiutuje właśnie we wspomnianym phablecie.

LG_Quad_HD_smartphone_screen

Jak informuje Valev w przyszłym roku powinny pojawić się inteligentne zegarki SmartWatch, o których jednak za dużo informacji nie mamy. Wiadomo jednak, że w przyszłym roku LG będzie stawiać na produkcje elastycznych wyświetlaczy, nie można więc wykluczyć, że podobnie będzie  w przypadku SmartWatcha.

LG-Smartwatch

W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć także przynajmniej po jednym smartfonie LG z systemem operacyjnym Windows Phone oraz Mozilla Firefox OS. Firma LG chce tym samym, wykonać badanie rynku i przekonać się, czy produkcja urządzeń z takimi systemami jest opłacalna.

Trzeba więc przyznać, że firma LG ma bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o rynek mobilny. Trzymamy kciuki za koreańskiego producenta.

Źródło: Vr-Zone

sienka

W 2012 roku był Samsung Galaxy Mini 2. Teraz od lipca 2013 roku użytkownik LG Optimus L9 Od października 2012 roku moderator forum telesmartfon.pl. Od maja 2013 redaktor na telesmartfon.pl. Interesuje się smartfonami, tabletami, muzyką, motoryzacją, Japońskim stylem tuningu JDM, modelarstwem i jazdą extremalna na BMX'e na którym również jeździ.

Może Ci się również spodoba

1 komentarz

  1. wwujo pisze:

    Plany mają duże, mocno się rozwijają. Do niedawna nie mieli pomysły na tablet a teraz już poważnie myślą o wprowadzeniu własnego ;)

Leave a Reply