Nowy Android 4.4 KitKat

Android-4.4-Kit-Kat-Teaser-002To może brzmieć jak żart, ale żartem nie jest. Android 4.4 będzie nosić nazwę KitKat, informują wspólnie Google i Nestle. To nieoczekiwana wiadomość i jednocześnie pierwsza współpraca między firmą technologiczną, a producentem słodyczy, tego rodzaju.

Google ma w zwyczaju nazywać kolejne wersje Androida nazwami słodyczy, w dodatku robiąc to w porządku alfabetycznym. Android 1.5 nosił nazwę Cupcake, 1.6 – Donut, 2.0 – Eclair, 2.2 – Froyo, 2.3 – Gingerbread, 3.0 – Honeycomb, 4.0 – Ice Cream Sandwich i najnowszy 4.1-4.3 – Jelly Bean. Kolejna wersja miała nosić nazwę „Key Lime Pie”, ale będzie zamiast tego wykorzystywać znak towarowy Nestle.

Android-4.4-Kit-Kat-Teaser-002

Nasze partnerstwo nie ma nic wspólnego z wymianą jakiejkolwiek gotówki – powiedział BBC John Lagerling, odpowiedzialny za zewnętrzną współpracę w ramach projektu Android. Całość miała być „zabawna i zaskakująca”.

Współpraca jest obustronna – Android będzie promować batony KitKat, a batony KitKat – Androida. Nestle ma bowiem wprowadzić do sprzedaży 50 mln batonów w specjalnym, promocyjnym opakowaniu z zielonym robocikiem, symbolem systemu Google’a. Promocyjne opakowania trafią do sprzedaży na 19 rynkach, w tym także w Polsce. W wybranych opakowaniach mają znaleźć się kupony, oznaczające wygraną urządzeń z linii Nexus.

Pomysł współpracy Google’a z Nestle pojawił się jeszcze w ubiegłym roku i był przez długi czas tajemnicą w obu firmach. Nazwa „Key Lime Pie” wypłynęła właśnie z Google’a i była zmyłką, mającą odwróć uwagę od nazwy kolejnej wersji systemu.

Źródło: Google, Informacje Prasowe

sienka

W 2012 roku był Samsung Galaxy Mini 2. Teraz od lipca 2013 roku użytkownik LG Optimus L9 Od października 2012 roku moderator forum telesmartfon.pl. Od maja 2013 redaktor na telesmartfon.pl. Interesuje się smartfonami, tabletami, muzyką, motoryzacją, Japońskim stylem tuningu JDM, modelarstwem i jazdą extremalna na BMX'e na którym również jeździ.

Może Ci się również spodoba

Leave a Reply