Xiaomi MiPhone 3 – Najwydajniejszy smartfon świata za śmieszne pieniądze

Xiaomi-MiPhone-3-officialJeżeli nie jesteś prawdziwym pasjonatem mobilnych technologii lub nie mieszkasz w Chinach, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszałeś o firmie Xiaomi. Nie jest to o tyle dziwne, że dotychczas żaden z ich smartfonów nie zawędrował na zachodnie rynki. Wszystko to ma zmienić się właśnie z premierą najnowszego flagowego smatrfona jakim jest Xiaomi MiPhone 3.

Koncern Xiaomi od kilku lat produkuje bardzo wydajne urządzenia oparte o system Android, które sprzedaje w cenie nieporównywalnie niższej niż topowi porducenci znani z rodzimych nam rynków. Ich smartofny, liczone w setkach tysięcy sprzedają się dosłownie na pniu. Wspomnieć wypada również o własne skórce Androida zwanej MIUI, która posiada 20mln wiernych użytkowników.

Dzisiejszego ranka koncern Xiaomi zaprezentował najnowszego flagowca – Xiaomi MiPhone 3, którego specyfikacja techniczna wygląda następująco:

Procesor

Nvidia Tegra4 (4 rdzenie, 1.80 GHz)

                   lub

Qualcomm Snapdragon 800 (4 rdzenie, 2.3 GHz)

Pamięć RAM 2GB LPDDR3 RAM
Pamięć wbudowana 16GB lub 64GB eMMC4.5
Ekran 5”,  1080×1920, IPS
Łączność 2.4/5G WiFi
Bluetooth 4.0
NFC
Kamera 2.0 mpx BSI – przód
13 mpx Exmor RS CMOS – tył
Bateria 3050 mAh
Wymiary 114mm×72mm×8.1mm
Waga 145g

Xiaomi-MiPhone-3-official

Jak widać wygląd zewnętrzny jak i specyfikacja techniczna MiPhone 3 dorównuje niedawno pokazanych topowych modeli innych producentów opartych o system Andriod, takich jak LG G2, Sony Xperia Z1 czy Samsung Galaxy S4 LTE-A. Znacząca jest jednak różnica w cenie, bo zamiast ceny 600$ + za powyższe urządzenia, za Xiaomi MiPhone 3 przyjdzie nam zapłacić 327$ za wersję 16GB oraz 408$ za 64GB (kwoty zawierają 17% podatek VAT). Co w przeliczeniu na złotówki daję nam kwotę około 1200 zł.

Dlaczego więc w ogóle powinien Nas obchodzić jakiś śmiesznie tani smartfon dostępny tylko w Chinach? Odpowiedź jest prosta. Xiaomi nie zostaje wyłącznie w Chinach na długo. W związku z ich bardzo dobrymi wynikami finansowymi za ostatnie kwartały, firma postanowiła postawić na ekspansję na inne liczące się rynki. Osobą odpowiedzialną za globalną rozwój Xiaomi jest niedawno zatrudniony, jeden z byłych głównych menagerów Google, Hugo Barra, który przewodził będzie Xiaomi Global Business.

Źródło: unwiredview.com

sienka

W 2012 roku był Samsung Galaxy Mini 2. Teraz od lipca 2013 roku użytkownik LG Optimus L9 Od października 2012 roku moderator forum telesmartfon.pl. Od maja 2013 redaktor na telesmartfon.pl. Interesuje się smartfonami, tabletami, muzyką, motoryzacją, Japońskim stylem tuningu JDM, modelarstwem i jazdą extremalna na BMX'e na którym również jeździ.

Może Ci się również spodoba

Leave a Reply