Samsung-Galaxy-Grand-2

W styczniu tego roku ukazał się dość pokaźnych rozmiarów smartfon „ze stajni” Samsunga, zwany GRAND. Producent zdążył nas już przyzwyczaić do ciągłego wprowadzania kolejnych to modeli swoich urządzeń mobilnych w ciągu krótkiego przedziału czasowego. Nie inaczej jest w przypadku zaprezentowanego następcy „Grand’a”. 

Spokojni możemy być o jeden istotny szczegół. Otóż, tym razem nie otrzymamy kolejnego odgrzewanego kotleta.

Przynajmniej nie do końca ;) Pierwsza istotna zmiana, którą dostrzec możemy gołym okiem, to zainstalowana większa matryca ekranu dotykowego.

W pierwszej odsłonie Galaxy Grand dysponował ekranem o przekątnej 5 cali. Tym razem południowokoreański potentat pokusił się o „rozciągnięcie” go do 5,25″  w rozdzielczości 1280×720 pikseli. Sercem urządzenia będzie procesor czterordzeniowy o taktowaniu 1,2 GHz. Dodatkowo zamontowane będzie 1,5 GB RAM, 8 GB ROM (możliwa rozb. do 64GB ), aparat 8 mpix oraz możliwość wpięcia dwóch kart SIM. Architektura obudowy zbliżona będzie do tej z modelu Galaxy Note 3. Głównym ogniwem zasilającym jest akumulatorek o pojemności 2600 mAh. Na pokładzie nie zabraknie systemu Android, który ukaże się w wersji 4.3.

 

Ach… i na koniec. Samsung Galaxy Grand występować będzie w trzech gamach kolorystycznych: białej, czarnej i różowej ;)

 

engadget

Blog Prospekt Novum