samsung galaxy mega 6.3

Samsung Galaxy Mega 6.3 to typowe połączenie tabletu z smartfonem. Cały czas jednak możemy korzystać z niego jedną ręką. Czy takie ogromne urządzenia mają rację bytu na rynku? Zapraszam na recenzje ,,Największego” smartfona świata!

Wykonanie Galaxy Mega 6,3 przypomina do złudzenia Samsunga Galaxy S4. Dizajn jest niemal identyczny. Tylna pokrywa wykonana z bardzo cienkiego plastiku, którą pokrywa wzór imitujący karbon. Dookoła smartfona poprowadzono srebrną ramkę, która wygląda na metalową, ale to też jest niestety plastik. Całość jednak wygląd dość elegancko, poszczególne elementy smartfona są spasowane bardzo dobrze. Nowa linia Galaxy na pewno wielu osobom przypadła do gustu, choć brakuje w niej pewnej świeżości oraz znaków szczególnych, po za oczywiście wszechobecnym plastikiem.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Specyfikacja, jak przystało na średnią półkę wypada dość ciekawie. Zastosowano tutaj dwurdzeniowy procesor Exynos5250 o taktowaniu 1,7 GHz. Na wielu portalach i stronach branżowych podawane jest, że smartfon posiada dwurdzeniowego Snpdragona S4 pro, nie jest to jednak prawdą. Dodatkowo Galaxy Mega wyposażony jest w 1,5 GB pamięci RAM (również nietypowo) oraz procesor graficzny Adreno 305. Wszystko to działa bardzo dobrze, wymagające gry chodzą bez zacięć, większe pliki wczytywane są również bardzo szybko. Potwierdzają to wyniki benchamrków. Prawie 20 tys. punktów w Antutu oraz 7 tys. w Quadrancie stawiają smartfona w czubie prowadzonego przeze mnie rankingu. Pora również powiedzieć kilka słów o ekranie. Panel o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości 1280×720 pix wykonany jest w technologii Super Clear LCD. Barwy nie są tak żywe jak przy amoledach, jednak jasność oraz jakość wyświetlanego obrazu nie przynosi wstydu. Na czymś trzeba było zaoszczędzić.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Na multimedia też nie możemy narzekać. Aparat zastosowany w Galaxy Mega o rozdzielczości 8 mpix to już legenda. Zdaje się, że takie same optyki otrzymują najlepsze smartfony Samsunga już od paru lat. Zdjęcia wykonane aparatem są wyraźne, bez przesadnego ziarna. Muzyka i dźwięk to również plusy Mega. Smartfon gra nadspodziewanie głośno oraz czysto. Osobiście byłem zadowolony z testu muzycznego.

Samsung Galaxy Mega 6.3

Kolejną pozytywną niespodzianką jest możliwość działania na pasmach LTE, pasmach dostępnych w Polsce. Nie każdy smartfon z średniej półki ma taka opcję, więc warto to zaznaczyć. Oczywiście Galaxy Mega posiada również NFC, BT w standardzie 4.0 oraz DLANA. Czyli na bogato…

Samsung Galaxy Mega

Samsung Galaxy Mega 6.3 korzysta z systemu operacyjnego Android w wersji 4.2.2. Jest to chyba najbardziej podstawowa wersja systemu stworzona przez Samsunga. Mamy co prawda dostępne podstawowe opcje nakładki TouchWizz, jednak nie jest ich tyle co w samym Galaxy S4 czy Galaxy Note. Jest oczywiście sterowanie ruchem oraz aplikacje typu S Notatka czy Story Album, ale to wszystko. Próżno szukać opcji doskonale znanych aplikacji ww. modeli, typu „kompan chodu’ czy chociażby obsługa rysika, która mogła by być ciekawa przy tak ogromnym ekranie.

Podsumowując, Samsung Galaxy Mega to bardzo ciekawy smartfon. Niezłe, choć nie zaskakujące wykonanie, ciekawa specyfikacja oraz dobre multimedia czynią go tańszą alternatywą dla topowych modeli Samsunga. Cena, która oscyluje w granicach 1200 zł jest kwotą uczciwą za sprzęt, który przyszło mi testować.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lIW4efeqK58[/youtube]

Zdjęcia poglądowe zrobione Samsungiem Galaxy Mega 6.3