huawei1

Jednego możemy być teraz pewni. Phablet Ascend Mate 2 będzie nieco cieńszy od swojego starszego brata. Ale czy Chiński producent pokusi się o jakąś poważniejszą zmianę?

 

 

 

 

W to raczej bym wątpił. Oryginalny Mate pojawił się już blisko rok temu, więc można by było spodziewać się choć odrobiny powiewu świeżości, lecz nie będziemy mieli na co liczyć. Już teraz dowiadujemy się, iż na pewno Mate 2 otrzyma podzespoły poprzednika, w tym ekran o przekątnej 6.1 cala w rozdzielczości 720p! Tak. Huawei, nawet nie postarał się do tego stopnia by uraczyć nas wyświetlanym na ekranie, ostrzejszym obrazie! Co bardziej rzucać się w oczy, będzie zmiana chipsetu z K3V2 na Hisilcom Kirin910. W skład, którego wchodzi procesor czterordzeniowy ARM Cortex-A9 o taktowaniu 1.6 GHz (wcześniejszy model 1.5GHz) oraz GPU Mali 450  (oryginalny Mate posiadał nietypowe GPU – Vivante GC4000, które wówczas miało równać się z układem „Tegra 3”). Zmiany niewielkie ale to zawsze coś. ;) Kosmetycznych zmian doczekała się sama bryłą urządzenia, która została nieco odchudzona.

HAM2

Reszta podzespołów nie uległa żadnej zmianie. Niestety. Ach, zapomniałbym. Update’owi ulegnie system z wersji 4.1 do 4.2.2. Nie powiem, wiele osób będzie przez ten fakt wielce zawiedzionych. Bowiem, z każdym nadchodzącym nowym modelem, człowiek liczy się na jakieś ciekawe i innowacyjne zmiany. A tutaj mamy zwyczajnego, odgrzewanego kotleta. Albo jak kto woli, kolejne odcinanie kuponów przez firmę. :/ Mogło być znacznie lepiej…

engadget

Blog Prospekt Novum