Facebook-Security-LandscapeDobrze wszyscy wiemy, że nasze dane zamieszczane prze nas w internecie, nie są w dobie dzisiejszych czasów bezpieczne. Kradzione są głównie przez hakerów do włamywania się na nasze konta bankowe albo do celów „handlowych”. Ale któż by się spodziewał, że zostanie „okradziony” przez tak znaną markę jak Facebook?


No, niestety. Ale to fakt niezaprzeczalny. Dwójka, pewnych Amerykanów (Matthew Campbell i Michael Hurley) donoszą, jakoby gigant społecznościowy – Facebook włamywał się na prywatne konta użytkowników i wykorzystywał zawartość ich prywatnych wiadomości. Ma to na celu, czerpania zysków materialnych przez firmę Zuckerberga. Treść tychże wiadomości, miałyby wędrować do firm marketingowych oraz reklamodawców firmy. Zaznaczam, iż miałyby, ponieważ nie został jeszcze ten (rzekomy) proceder udowodniony, niezbitymi dowodami. Póki co, Ci dwaj mężczyźni wystosowali wniosek do tamtejszego sądu z wszczęciem postępowania w tej sprawie.

Tak czy siak, całe to zamieszanie wprowadzi nie mały zamęt w dziale PR Facebook’a. Jeżeli to się potwierdzi, od portalu odejdzie kolejna fala użytkowników, a jak wiadomo, wielu już odeszło. Zwłaszcza ludzi młodych, którzy stanowią większość Facebook’owej populacji, którzy zapewne cenią sobie zachowanie nieco prywatności. A co wy sądzicie na ten temat? Czy cała sprawa jest tylko jedną wielką farsą, przez którą ktoś chce pogrążyć niewinną firmę i przy tym się obłowić? Albo rzeczywiście, jesteśmy wciąż inwigilowani… i wykorzystywani…?!

CNET

Blog Prospekt Novum