gFirma Google posiada szeroko zakrojoną działalność. Niegdyś zajmowało się jedynie, wyszukiwarką internetową. Za to teraz kojarzymy tego giganta z Mountain View bezpośrednio z systemem Android i jego smartfonami. A co powiecie na to, jeżeli Google, miałby zająć się sztuczną inteligencją?

 

Mowa tu o ostatnim większym zakupie, jaki dokonała korporacja w ostatnią niedzielę. Towarem kupna była Brytyjska firma „DeepMind„, zajmująca się tworzeniem sztucznej inteligencji, zależnie od jej zastosowania. Brytyjczycy, tworzyli „inteligentne” algorytmy, w  przeznaczeniu dla „e-handlu”, programów symulacyjnych, czy też samych gier. Projekt „DeepMind” został stworzony w 2012 roku przez grupkę trzech Brytyjczyków: Demis’a Hassabis’a, Shane’a Legg’a oraz Mustafę Suleyman’a.

 

Pytanie brzmi, do czego Google’owi jest potrzebna tego typy firma? DeepMind może znaleźć swoje zastosowanie zarówno w Androidzie, okularach Google Glass czy też w samodzielnie prowadzonym się aucie. Ja stawiałbym na tę ostatnią propozycję, ponieważ Google ostatnio ciężko pracuje nad udoskonalaniem oprogramowania sterujące samodzielnie auto. Wymiana doświadczeń pracowników oby firm, mogłaby przyczynić się do posunięcia badań w dalsze etapy rozwoju. Czyli jednak nie jest taki zły zabieg ze strony Google. Może za parę lat, gdy zmęczeni po ciężkim dniu pracy wsiądziemy do auta i wystarczy, że zaznaczymy odpowiednią trasę przejazdu, a po chwili znajdziemy się pod domem? Trzeba przyznać, iż byłoby to bardzo przydatne chociażby wtedy, gdy wypilibyśmy parę „głębszych„, ale co na to by powiedziało nasze prawo?

BUSINESS INSIDER

Blog Prospekt Novum