DSCF4002Samsung Galaxy Core Plus to druga odsłona nowej serii. Coś z plusem mogłoby się okazać lepsze, jednak nie tym razem. Samsung po raz kolejny stworzył urządzenie bardzo podobne do niezliczonych modeli z lat wcześniejszych. Skupmy się na tym co dodano a co odjęto w najnowszym smartfonie Koreańczyków.

Wystarczy rzut oka na telefon i mówimy Samsung. Po raz kolejny stworzono smartfon o bryle przypominającej wszystkie aktualnie stworzone modele. Core Plus nie różni się znacząco od swojego pierwowzoru Galaxy Core pierwszej generacji. Smartfon jest o 2 mm szerszy oraz 0,5 mm cieńszy od swojego starszego brata. Cały czas mamy do czynienia z wszechobecnym plastikiem, który nie jest w żaden sposób odporny na zarysowania. Obłe rogi oraz prostokątny klawisz funkcyjny na froncie to wszystko co mogę powiedzieć o Galaxy Core Plus, to i tak za dużo bo z reguły nie lubię się powtarzać.

DSCF4008

Samsung Galaxy Core ma co prawda dwurdzeniowy procesor oparty na Cortex`ie A9, ale tym razem producent poskąpił pamięci RAM obcinając ją o 256 MB w stosunku do 1 GB w Galaxy Core. Jest gorzej i to widać. Spadki wydajności są aż nadto zauważalne, dzieje się tak przy otwartych dwóch aplikacjach, grach jak i na samym pulpicie. Przy przeglądaniu internetu Samsung tez nie reagował płynnie na polecania. Fajnie, jak zawsze wypada ekran TFT. Świeci jasno, kolory są żywe a kąty widzenia zadowalające. To jeden z nielicznych plusów samej specyfikacji.

DSCF4004

Nie narzekałem również na multimedia. Tylny głośnik gra bardzo przyjemnie, dobrze odtwarzając wysokie jak i niskie tony. Osoby, które korzystają ze smartfona jako mp3 nie będą zawiedzione również dżwiękiem na słuchawkach. Aparat o rozdzielczości 5 mpix z wbudowanym autofocuem oraz diodą LED to też mocna strona smartfona (jak na tą półkę cenową). Zdjęcia wychodzą bardzo wyraźne, chociaż ta sama optyka ponownie zastosowana jest chyba we wszystkich smartfonach do 800 zł na rynku. Jest dobrze, ale bez zmian.

DSCF4003

 

 

DSCF4002Podsumowanie będzie się składało z dwóch części. W pierwszej części zapraszamWas do recenzji Samsung Galaxy Core, którą możecie zobaczyć pod tym linkiem. Druga cześć to słowo na koniec. Jeżeli macie okazje kupcie Cora pierwszej generacji. Minusem będzie kupno Plusa…

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=beRCQhqTUFA[/youtube]