RTX135K5Minęło już pół roku, od momenty kiedy dowiedzieliśmy się o wykupieniu działu urządzeń i usług Nokii przez giganta z Redmond. Przez różne prawne procedury, finalizacja transakcji miała zostać przesunięta do 2014 roku, a konkretnie do miesiąca marca. Tak się niestety nie stanie!

Osoby będące za takim pomysłem obu firm, nie muszą być zbytnio zaniepokojone. Otóż, na dzień dzisiejszy wiadomo, że „fuzja” Nokii odbędzie się, ale nieco później. Dokładnej daty finalizacji transakcji nie znamy, ale zapewne odbędzie się ona jeszcze w przyszłym miesiącu. Mimo wszystko, data może zostać w każdej chwili przesunięta. Ponadto, wszelkie urzędy regulacyjne zarówno Amerykańskie jak i Europejskie podpisały zgodę na wspomniane przedsięwzięcie. Jedynie strona Azjatycka nie podjęła jeszcze rozstrzygającej decyzji. Na domiar złego, Nokia jest oskarżana o miganie się od kwestii podatkowych w Indiach. Nie mniej jednak, ta sprawa nie będzie miała wpływu na decyzję o przejęciu wspomnianych dwóch działów fińskiej firmy. Chociaż stawia firmę w niewesołej sytuacji. Żeby tak poważana firma migała się od płacenia podatków? Oj, notowania giełdowe firmy mogą nieco pokierować się ku dołowi!

Jakie jest wasze stanowisko ws. wykupu tych dwóch działów Nokii przez Microsoft? Czy Finowie dobrze robią sprzedając to na co pracowali przez tyle lat? Czy przez to stracą bądź stracili wieloletnich klientów? Czy rzeczywiście sam Microsoft przyczynił się do takiego stanu rzeczy fińskiej firmy? Piszcie w komentarzach!

 

Nokia Press
Blog Prospekt Novum