Prestigio-Windows-PhoneOstatnio stosunkowo głośno było o Nokii i jej alternatywnej platformie… Android. Tym razem znów nieco głośniej się zrobi od informacji dot. poniekąd potentata z Redmond. Bowiem, firma zyskuje nowego towarzysza biznesowego!

 

 

 

 

Do gry wejdzie teraz marka Prestigio. Firmę, głównie znamy od niebanalnie skonstruowanych urządzeń, które prezentują się nader ciekawie. Tym razem jednak, os-em zarządzającym produktem nie będzie lubiany i kochany „robocik”, a… Windows Phone 8.1! Tak, Prestigio postanawia nawiązać współpracę z Panami zza oceanu i wypuścić swój pierwszy twór z takimże oprogramowaniem na pokładzie.

g_

Pierwszym „dzieckiem”, jakże obiecującej współpracy tych dwóch firm, stanie się Prestigio PAP5507DUO. Smartfon nie będzie należał do filigranowych, gdyż zostanie wyposażony w matrycę o przekątnej 5 cali – przy zachowanej rozdzielczości HD 1280×720. Ekran został wykonany w technologii IPS oraz pokryty warstwą ochronną marki Gorilla Galss. Głównym „mózgiem” urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 Ghz. Pamięć operacyjna urządzenia to całe 1 GB RAM. Jeśli chodzi o zapisywanie danych, to przyjdzie nam skorzystać z wbudowanej 8 GB pamięci ROM, rozszerzalnej o max. 32 GB przy pomocy kart Micro-SD. O takich standardowych elementach jak GPS, Bluetooth czy Wi-Fi nie będę się rozpisywał, ponieważ nie ma to sensu. Nadmienić jednakże mogę, iż PAP5507DUO posiada dwa sloty na karty SIM. Z pewnością, wielu ułatwi to życie. ;) Co najważniejsze, Prestigio będzie wyposażony w preinstalowaną najnowszą odsłonę mobilnych kafelek, czyli Windows Phone 8.1 Blue!

Zapomniałbym jeszcze dodać o fakcie posiadania oka aparatu cyfrowego przez telefon, który charakteryzuje się 8 mpix matrycą. Producent nie omieszkał dodać również „oczka” pomocnego do widerozmów .  To posiada jedynie 2 mpix.

Z informacji wynika również, iż data wdrożenia smartfonu do sprzedaży przypada na początek lipca tego roku. Zatem, osoby chętne muszą się nieco uzbroić w cierpliwość i zaczekać. Czy ktoś z was jest zainteresowany?

Prestigio Marketing Materials
Blog Prospekt Novum