Nokia-XL-Dual-SIMW zeszły piątek zamknięciu uległa sprawa dot. kupna Nokii przeze Microsoft. Obie firmy dopięły sprawę na ostatni guzik i całkowicie sfinalizowały transakcję. Zatem, skoro Finowie są pod władaniem MS-u, to czy linia „X” ora „Asha” znikną z rynku?

Nic bardziej mylnego. Co prawda, w związku z przejęciem Nokii, jej nazwa ulegnie zmianie, a firma stanie się całkowicie zależna od panów z Redmond. Niemniej jednak, nie powodów do obaw, iż obydwie (wyjątkowo świeże) linie absolutnie znikną z rynku. Wydawać by się mogło, że MS chciałby teraz skupić się całkowicie na swojej własnej platformie i całkowicie odstawić pozostałe opcje. Tak się jednak nie stanie! Nokia X oraz modele z rodziny Asha, wciąż cieszą się stosunkowo dużą popularnością, przy czym generują całkiem pokaźny zysk – komentuje Stephen Elop na swoim blogu. Pomimo faktu, że smartfony praktycznie zawojowały światem, to tzw. „feature-phone’y” wciąż cieszą się nie małym zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Zatem, pomimo tak znaczącej zmiany jaka dotknęła pracowników Nokii, nie zamierzają oni zrezygnować z obranej przez siebie drogi. Asha nadal będzie (nie)typowym telefonem, a Nokia X – drogą przejściową między do Windows Phone.
Jak wy widzicie tę zmianę? Czy podoba wam się to, że tak charakterystyczna firma tworząca od dziesiątek lat, zostaje sprzedana w ręce Microsoftu? No i sama nazwa „Microsoft Mobile” – czy jest słuszna?

NOKIA
Blog Prospekt Novum