large-hero-amazon-fire-phone-8440
Pomyśleć, że w gruncie rzeczy Amazon zajmuje się głównie sprzedażą. Choć z drugiej strony, ma na koncie jeszcze stworzenie konsoli do gier czy telewizję internetową. Teraz nadeszła kolei na coś jeszcze innego, a mianowicie smartfon Fire Phone!

 

Urządzenie to miało okazję być zapowiedziane, przeszło dwa lata temu! Po różnych opóźnieniach i przekładaniu daty premiery, w końcu możemy rzucić łaskawym wzrokiem na nowy nabytek Amazonu. Na pierwszy rzut oka, smartfon wygląda na typowego przeciętniaka. Nic bardziej mylnego! Pod tą „lichą” i niepozorną powłoką, kryje się coś na prawdę dobrego!

amazon-fire-phone amazon-fire-phone-akilli-telefon-ozellikler-fiyat-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardowo, zacznijmy od matrycy wyświetlacza. Przed naszymi oczyma, prezentuje się ekranik o przekątnej 4.7 cali, którą chroni powłoka przeciw ryskom – Gorilla Glass 3. Producent podaje, że rozdzielczość owej matrycy wynosi całe HD.

 

Może nie będzie to Full HD, ale przy takim rozmiarze ekranu, z pewnością wystarczy. Co zatem z sercem tej słuchawki? Jest nim czterordzeniowy Quallcomm Snapdragon 800, o taktowaniu 2.2 GHz. Natomiast za wrażenia graficzne, odpowiadać będzie układ Adreno 330. Telefon nie będzie miał raczej problemów z płynnością działania systemu, gdyż producent postarał się o solidne 2GB RAM-u. Myślę, że to rozsądne optimum. Również amatorzy „pstrykania” fotek będą zadowoleni, gdyż Fire Phone posiada on zamontowany obiektyw aparatu o rozdzielczości 13MP, wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Warto jeszcze wspomnieć o ogniwie akumulatora, którego wartość pojemności wynosi 2400 mAh.

 

amazon-fire-phone-8511 140619101801-t-ts-amazon-fire-smartphone-kindle-00010019-620x348

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zabraknie również elementów tak bardzo kluczowych w tym telefonie jak np. aplikacja Firefly. Dzięki niej, będziemy w stanie zeskanować produkty po czym wyszukać je na stronie Amazonu.

 

Program umożliwiaj rozpoznawanie poszczególnych numerów telefonu, książki, kody QR, muzykę czy programy TV. Ów program musi być integralną część całości, zwłaszcza, że deweloperzy postarali się o dedykowany klawisz!

 

comparison

 

Ponadto, nie zapomnijmy o zapowiadanym przez Amazon, zadziwiającego efektu 3D! Za efekt trójwymiaru odpowiadają cztery kamerki, umieszczone po czterech rogach z przodu Fire Phone’a. Za sprawą tej „funkcji”, został stworzony interfejs o nazwie Dynamic Perspective. Dzięki jego funkcjonalności, gestykulując telefonem, będziemy mogli przewijać strony www, łatwiej przeglądać mapy, itp. Niby nic, a praktyczne! Jeszcze jedno! Pewnie domyślacie się, czym jest system, zarządzający Fire Phone’m? Otóż, jest nim Fire OS 3.5, którego bazą jest nie kto inny jak… Android!

 

Amazon_2014_637

 

Teraz trochę gorsze nowinki. Nowe urządzenie Amazonu, Fire Phone, zostanie udostępniony póki co, tylko na obszarze USA. Jego cena w abonamencie AT&T wynosi 199 USD w wersji z pamięcią wynoszącą 32GB. Natomiast za telefon z pamięcią sięgającą 64GGB, abonent będzie musiał zabulić 299 zielonych! Kto chętny? ;)

techradar.phones
Blog Prospekt Novum
amazon