note-edge-h1W związku z trwającymi targami IFA w Berlinie, Samsung oprócz zwykłego Galaxy Note’a IV zaprezentował model o nazwie Galaxy Edge z wyświetlaczem zachodzącym na jeden bok urządzenia, tak jak widać na zdjęciu poniżej. Zgodnie ze stwierdzeniem koreańskiego producenta, model ten jest pierwszym smartfonem z zaimplementowanym tego typu rozwiązaniem.

Zastosowanie zakrzywionego wyświetlacza Super Amoled o wielkości 5.7 cala i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli ma oferować dodatkową funkcjonalność, np. w trybie uśpienia będzie pokazywać zegarek oraz powiadomienia. Natomiast po odblokowaniu w pełni pokaże swój potencjał, bo wtedy będziemy mogli umieszczać tam skróty aplikacji czy przełączać się pomiędzy otwartymi programami.

Ponadto przez zastosowanie tej innowacji wszystkie opcje aparatu oraz odtwarzacza wideo zostaną umieszczone na krzywiźnie ekranu, przez co interfejs będzie bardziej przejrzysty. Samsung zamierza wypuścić także odpowiednie API, które pozwoli na współpracę różnych aplikacji z niestandardowym kształtem matrycy.

a-phone-with-an-edge-samsung-galaxy-note-edge-with-curved-screen-is-official-600x450

Jeśli chodzi zaś o podzespoły to tutaj będziemy mieli do wyboru dwa warianty procesorów. Pierwszy ze Snapdragonem 805, a także drugi z Exynosem 5433. Poza tym otrzymamy 3 GB RAM, 64 GB pamięci dostępnej dla użytkownika, matrycę aparatu fotograficznego o rozdzielczości 16 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu, kamerkę przednią 3.7 megapiksela oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Phablet będzie działać pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Wypuszczenie modelu do sprzedaży planowane jest na koniec tego roku. Cena również jest nieznana. Czy uważacie, że zakrzywiony wyświetlacz jest na co dzień funkcjonalny? Zapraszam do komentowania!

Źródło: PhoneArena