PrzechwytywaniePo premierze nowego Iphone`a 6 zawrzało, jak zresztą zawsze przy tej okazji. W słonecznej Kaliforni zaprezentowano nie jednego a dwa Iphony! Na dodatek jakby tego było mało, temperatura wzrosła, bo Apple po raz pierwszy stworzyło zegarek popularnie nazywanym Smartwatchem!

Plotki , które krążyły w sieci już od dłuższego czasu odnoście wyglądu i wielkości ekranu nowych iphone`ów stały się faktem. O godzinie 19 Polskiego czasu zaprezentowane zostały dwa nowe smartfony od firmy Apple – Iphone 6 oraz Iphone 6 Plus. Trzy lata prezesury Tima Cooka przynoszą plony w postaci urządzeń zbliżonych do wielkością do największych rywali.

Pracujemy bardzo ciężko nad zupełnie nowym produktem, i wierzymy, że ten produkt ponownie zdefiniuje to, czego ludzie oczekują od urządzeń w tym segmencie,” …” Jest to kolejny rozdział w historii Apple.” Powiedział Tim Cook

Czy aby na pewno? Otwarcie trzeba przyznać, że ogromną popularność Samsunga, czyli głównego konkurenta Apple, przyniosły smartfony z dużo większymi ekranami niż w Iphone`ach. Już od dobrych 2 lat standardem staje się ekran 5 calowy, jako taki, na którym najlepiej się pracuje. Przesławny Steve Jobs miał inna wizję, jakże odmienną od tej, którą dziś zaprezentował Cook! Najnowsze urządzenia Apple`a zostały wyposażone w ekrany o wielkości odpowiednio 4,7 cala i rozdzielczości 1334 x 750 pikseli oraz 5,5 cala o rozdzielczości FullHD 1920 x 1080 pikseli. Oczywiście nie zabrakło sławnej technologii Retina. To najbardziej znaczące zmiany co do poprzedników. Tym samym „wielkość” Iphone`a weszła w zupełnie inny wymiar nieznany dotąd swoim użytkownikom.

iphone-size-600

Przechwytywanie4

Duży ekran musiał mieć relatywny udział w samym wyglądzie nowego Iphhone`a. Osobiście uważam, że smartfon Apple`a wrócił do korzeni. Już nie ma ostrych kantów obudowy. Wszystko zostało w należyty sposób „wyszlifowane”. Nowy Ihopne jest „okrągły” jak jajko. Czy to dobrze? Oczywiście rzecz gustu. Mi się podoba, chociaż byłem zwolennikiem właśnie wersji poprzedniej. Materiały wykorzystane w produkcji tego urządzenia to oczywiście szkło i metal a właściwie anodowane aluminium. Zwolennicy smartfonów z nadgryzionym jabłkiem nie zawiodą się – to cały czas jest klasa sama w sobie. Trzeba również zauważyć, że Apple nie poszło dalej w produkcje plastikowego urządzenia jak to miało miejsce rok temu przy premierze Iphone`a 5C.

Przechwytywanie3

Iphone 6 i 6 Plus zostały wyposażone w jednostki napędowe w postaci 64 bitowych procesorów Apple A8. Jest on 25 % wydajniejszy od poprzednika przy tym pobiera o 13 % mniej energii, co za tym idzie, został wydłużony czas pracy baterii – logiczne. W nowym „nowym dziecku” Apple`a trafiły również zaawansowany moduł LTE działający w 20 zakresach. Nie zabrakło po raz pierwszy również, jeszcze niedawno pogardzanego, modułu NFC. Posłuży on do płatności mobilnych, lecz chyba na razie nie w Polsce.

Przechwytywanie1

Multimedialnie Iphone nie zmienił się za bardzo. Nadal mamy aparat o rozdzielczości 8 mpix z tą różnica, że wersja z „Plusem” posiada optyczna stabilizacje obrazu. Obiektyw w obu urządzeniach ma przesłonę F/2.2 m a pojedynczy piksel mierzą 1,5 mikrometra. Udoskonalona wersja poprzednika – jestem za, bo jakości zdjęć Iphone`owi nie można odmówić. Cieszy tez możliwość nagrywania filmów z szybkością 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości FullHD oraz 240 klatek w HD (720p.)

Przechwytywanie5Ostatnią rzeczą zaprezentowaną przez Apple jest smartwatch – czyli zegarek. Nie będziemy mogli narzekać na mnogość opcji w postaci personalizacji. Na pewno będzie możliwość zmieniana opasek, bransolet, pasków itp. Z pewnością pojawią się całe złote jak i brylantowe – to jest pewne! Urządzenie będzie ładowane indukcyjnie (bezprzewodowo). Bezprecedensowym gadżetem zegarka będzie tradycyjne pokrętło, które będzie przybliżało i oddalało na ekran. Najważniejsze jednak będą aplikacje na niego i to na nie czekamy. Premiera przewidziana jest na początek roku.