825A7412-1160x773 Fani produktów pochodzących ze słonecznej Kalifornii, z pewnością wyczekują pojawienia się ich najnowszego dziecka. Globalna premiera iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus za nami, ale my Polacy standardowo pozostajemy w tego typu kwestiach nieco w tyle. Sprawa się jednak zmieni i to niebawem, gdyż Apple podało oficjalną datę premiery obu odsłon iPhone’a. Jednakże sprawa ceny jest dziwnie tajemnicza…

Wraz z każdą premierą tego najpopularniejszego smartfona na świecie, zwiększa się liczba osób decydujących się na jego zakup. Z roku na rok, Apple odnotowuje kolejne rekordy sprzedażowe swoich modeli i też w tym roku nie obyło się bez tego elementu. Jak wytłumaczyć taki fenomen? Przecież tak na prawdę, producent z Cupertino nie zmienia aż tak wiele w swoim jedynym modelu, jakim bez wątpliwości jest iPhone. Cóż, tę sprawę na razie pozostawmy, a skupmy się na owej polskiej premierze!

 

iphone-6-ios-simulation-2

Więc, amerykański gigant podał datę premiery, która wypada na następny piątek 24 października. Rzecz jasna, premiera nie odbędzie się tylko w naszym kraju, ale jeszcze w Czechach, Grenlandii, na Malcie, RPA oraz w zachodnich Indiach . Całą czwórka będzie miała nie małe powody do świętowania, przynajmniej dlatego, iż zgromadzi się w jej sprawie całe masy ludzi oczekujących na nadejście ich upragnionego modelu.

 

iPhone-5S-vs-iPhone-6-vs-iPhone-6-Plus

 

Sprawą niewyjaśnioną jest wciąż cena obu dostępnych wariantów. Dosłownie nikt nie jest w stanie podać choćby spekulacyjnej ceny. Czy zostanie o to zapytany sklep RTV, sklep specjalizujący się w produktach Apple (iSpot, iMad) czy sieć komórkowa! Po prostu nikt, albo nie chce lub też nie może podać nam orientacyjnej ceny! Może cena jest tak szokująca, że aż nie da się jej taką łatwością podać? Cóż, szokująca może być w dwie strony: pozytywną (niska cena) lub negatywną (wysoka cena). Sieć RTV EURO AGD oferowała sprowadzanego zza granicy oba modele za cenę od 4799 do 4899 złotych. Co może niejako dziwić, ponieważ w Niemczech kupimy iPhone’a za 2900 zł! Sądzę, że u nas cena będzie znajdować się pomiędzy jednym a drugim wariantem. A jak wy myślicie? Co jest prawdziwym powodem niechęci do wyjawienia ceny iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus? Jest to jakiegoś rodzaju zmowa?

9TO5Mac
Blog Prospekt Novum