1-1417960946Mobilny system operacyjny od Mozilli, nie należy do najpopularniejszych. Głównie kojarzony jest z stosunkowo budżetowymi produkcjami, które to pojawiają się zwykle w Ameryce Płd. lub Indiach. Jednakże tym razem, za sprawą LG, Firefox OS otrzyma nieco mocniejszą podstawę…

 

 

Dotychczas urządzenia z preinstalowanym systemem mobilnym od Mozilli, pojawiały się na urządzeniach takich producentów jak ZTE czy Alcatel. Słuchawki te posiadały bardzo słabą konfiguracje, co raczej przyczyniało się do odepchnięcia od siebie potencjalnych klientów, niżeli przyciągnięcia. Koreański potentat LG pokazuje, że można zastosować nieco mocniejsze podzespoły, tylko czy będą one w pełni wykorzystane przez nie do końca zoptymalizowany system.

 

firefox-os

 

Tym wyjątkowym modelem będzie LG L25. Posiada on matrycę wielkości 4.68 cala, stworzona w technologii IPS oraz rozdzielczości HD 1280×720. Sercem L25 jest zanym wszystkim Snapdragon 400 4×1.2GHz (Adreno 305). Dla zachowania płynnej pracy, zastosowano 1,5 GB RAM-u. Natomiast dla potrzeb użytkownika umieszczono w telefonie aż 16 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli chodzi o multimedia, to na froncie widnieć będzie kamera do wideo rozmów o rozdzielczości 2MP, natomiast do „pstrykania” fotek przeznaczono obiektyw o rozdzielczości 8MP.

 

LG-L25-Entry-Level-Firefox-OS-Smartphone-Leaks-Coming-Soon-466791-2

 

To tyle w tej materii. Wszystkie te oraz inne dane, możemy wyczytać za pośrednictwem pewnego chińskiego konta na Twitterze „@Upleaks„. Większego szumu na temat LG L25 nie ma, ale najpewniej usłyszymy o nim na przyszłorocznych targach CES 2015, które odbędą się w Las Vegas. Jeżeli chodzi o dostępność, to wątpliwe jest rychłe pojawienie się L25 w Europie. Chodzą plotki, iż pojawi się on w pierwszej kolejności w kraju… kwitnącej wiśni! Tak! ;) Piszcie w komentarzach, co sądzicie na temat tego nietypowego modelu LG!

SOFTPEDIA

Blog Prospekt Novum