LG po cichu lub całkiem nieświadomie wypuścił na rynek bardzo udane urządzenie. LG Spirit 4G LTE, bo o nim mowa, ma chyba wszystko co dzisiejszy, średnio półkowy smartfon mieć powinien. Dobra specyfikacja, najnowszy Android i przystępne gabaryty.

Wygląd

LG Spirit 4G LTE wszedł na rynek praktycznie niezauważalnie. Nawet na oficjalnej stronie internetowej mało możemy dowiedzieć się o tym modelu. Mimo wszystko wiedziałem, że w tym urządzeniu drzemią spore możliwości. Pierwszym zasadniczym plusem Spirita jest to, że został zaprezentowany z oficjalnym androidem 5.0 Lollipop. Jest to spory plus, bo osobiście takich smartfonów naliczyć mogę na palcach jednej ręki. Smartfon Koreańczyków nie jest też ogromny. Ekran stanowi „zaledwie” 4,7 calowy panel o rozdzielczości 1280×720 p. wykonany w technologii In-Cell Touch. Dzięki temu nasz palec idealnie, wręcz precyzyjnie prowadzi się po ekranie. Responsywność panelu stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystko dopełnia lekko zakrzywiony ekran oraz bardzo wąskie ramki. Spiritowi nie można zarzucić braku ergonomii. Ogólny wygląd, może nie powala na kolana, ale przy głębszej analizie bryła smartfona jest na plus.

lg spirit

lg spirit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja

Specyfikacja jest taka jak powinna być w tym segmencie. LG Spirit wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Qulacomma Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 Ghz. Dodatkowo smartfon posiada 1 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny Adreno 306. Szkoda, że pomimo 64 bitowego procesora LG nie zdecydował się na zastosowanie 64 bitowej wersji Androida. Jest to takie małe, pewnie celowe, niedopatrzenie. Zaznaczyć trzeba jednak, że flagowiec LG Flex 2 już taki system posiada. Nie zmienia to faktu, ze taki zestaw na sporo pozwala przyszłemu użytkownikowi. Wszystko działa płynnie, bez większych zacięć. Nie będzie też problemu z wymagającymi grami. Taka specyfikacja powinna starczyć na kolejne dwa lata bezproblemowego działania. Cały ten zestaw przy życiu utrzymuje bateria o pojemności 2100 mAh, co daje około 48 godzin działania przy w miarę oszczędnym użytkowaniu.

lg spirit

Multimedia

Co z multimediami? Mocno wydaje mi się , że aparat w Spiricie to ta sama optyka, którą zastosowano w popularnych modelach G2 mini oraz G3 S. Mamy tutaj 8 Mpix aparat ze sprawnym autofocusem oraz LEDem. Front to kamerka o rozdzielczości 1,0Mpix. Zdjęcia, jak sami możecie zobaczyć, wychodzą bardzo przywozicie. Gorzej wypada nagrywanie filmów w rozdzielczości HD 720 p. Słaby mikrofon a i stabilizacja nie działa najlepiej. Nie najlepszy jest również tylny głośnik. Przy zwiększonej głośności zaczyna się jego mała agonia. Trzaski, zniekształcenia – warto wtedy pomyśleć o słuchawkach, na których oczywiście smartfon gra zdecydowanie lepiej.

Zdjęcia wykonane smartfonem LG Spirit

Łączność

Nie zapomniano również o możliwości połączenia smartfona z siecią po przez LTE. NFC również znalazło się na pokładzie tak jak i Bluetooth 4,0 z GPS i GLONASS. Jak widać LG Spirit wyposażony jest wszystko to co najważniejsze.

lg spirit

System

Największym jednak plusem jest udostępniony Android Lollipop 5.0. Jest to najnowszy system operacyjny od Google. W tym segmencie smartfonów jak na razie nie spotykany, tym bardziej cieszy, że LG zdecydowało się na taki ruch. System został nieznacznie zmodyfikowany. Zastosowano lekką w użyciu nakładkę systemową. Zmienił się pasek powiadomień, opcje ustawień i.. nic po za tym. Najważniejsze, że system chodzi ultra płynnie, praktycznie bez zacięć. Zgrzytem jest wspomniana wersja 32 bitowa, pomimo procesora obsługującego 64 bity… trudno. Nie zabrakło również opcji Knock Code, dzięki której możemy odblokować smartfona puknięciem w ekran.

lg spirit

Podsumowując, LG Spirit to bardzo udany model. Smartfon zdecydowanie wygrywa z propozycjami innych producentów z podobnej półki. Mam tu na myśli Samsunga Galaxy Core Prime czy Grand Prime. Innowacyjny ekran, zakrzywiona bryła, LTE, przystępny aparat i cena nie przekraczająca 800 zł, to główne zalety Spirita. Jednym słowem – polecam.