18lmvgr8v1q3qjpg Gigant z Redmond ewidentnie próbuje nam dać to, czego nie może producent Androida. Bowiem, nagrywanie prowadzonych rozmów telefonicznych może być w nagłych przypadkach wyjątkowo pożyteczne. Natywnej do tego działania aplikacji nie ma zarówno Android jak i Windows Phone, jednak to się zmieni…

 

Oczywiście na korzyść tych drugich, ponieważ w nowej kompilacji Windows 10 Mobile Preview o numerze 10149, pojawił się nowy folder zatytułowany „Recorded Calls” – nagrane rozmowy. Jednakże folder dostęp do tego folderu jest zablokowany, zatem obecnie jest to tylko zalążek nowej funkcji mobilnej 10-tki. Ciekawscy mogą odnaleźć folder tuż obok folderów ze zdjęciami, dokumentami, pobranymi etc.

 

Recorded-Calls-Folder-Windows-Mobile-10-1024x576

 

Ponadto wśród aplikacji pojawiła się „apka” o nazwie Voice Recorder, która to posiada prawa do zarządzania wspomnianym wcześniej folderem. Zatem, prośby użytkowników Windows Phone wreszcie zostały wysłuchane, a Microsoft postanowił uraczyć nas nagrywaniem rozmów telefonicznych. Chciałoby się powiedzieć… szach mat, zielony robociku! ;) Co prawda, istnieją zewnętrzne aplikacje dla Androida, by móc nagrywać rozmowy, ale natywnej od Google’a raczej nie znajdziecie, czyż nie?

Windows Central
Blog Prospekt Novum