Google-Nexus-5-Photo2 Osławiony model z rodziny Nexus z numerem „pięć”, posiada już swoich parę lat. Mimo to, wciąż posiada rozsądną specyfikację, ale może to nie wystarczyć wśród wymagających użytkowników. Rzecz jasna, jest „szóstka” od Motoroli, ale nie każdy che posiadać phablet w kieszeni. Dla osób oczekujących czegoś mniejszego i bardziej poręcznego odsyłam do tekstu…

 

Nexus 5 to dobry smartfon, ale jak już wspomniałem, już swoje przeżył. Przydałby się również pewien powiew świeżości. Sam zastanawiałem się nad zakupem tego modelu, po czym spojrzałem na Nexusa od Motoroli. Nowszy model wydaje się być prawie idealny, ale tylko prawie. Ponadto w rachubę nie wchodzi smartfon posiadający tak duży ekran jak ten w Motoroli Nexus 6! Słuchawkę z ekranem o przekątnej ok. 5 cali można jeszcze obsłużyć jedną ręką, czego o Motoroli nie można powiedzieć.

 

nexus-5-vs-6-software

 

 

Przeglądając „internety” natknąłem się na wzmiankę o projekcie „Bullhead” – Nexus 5 2015 od LG! Prawie podskoczyłem ze zdziwienia czytając tekst plotki. Zaznaczam! Plotki! Nic z tego nie jest potwierdzone… przynajmniej na razie… Zatem, druga odsłona Nexusa 5 będzie posiadała ekran o przekątnej 5.2 cala (całkiem zjadliwie), procesor Snapdragon 808 oraz akumulatorek o pojemności 2700 mAh. Co do tego ostatniego mam pewne obawy, gdyż do takiego smartfonu powinna być zainstalowana nieco większa pojemność. Nie uważacie tak samo?

 

 

nexus2cee_15-1

 

 

Z przykrością stwierdzam, że nie wiadomo na temat Nexusa 5 2015 nic więcej. Jednakże, kierując się drogą nazewnictwa możemy być pewni, iż pojawi się on w sprzedaży w tym roku! Zatem, już niebawem powinniśmy usłyszeć nieco więcej. Mam też taką nadzieję. Ktoś z was byłby chętny zakupu nowej „piątki”? Komentujcie!

 

Android Police

Blog Prospekt Novum