android-6.0-marshmallow-2Zgodnie z tradycją, każda kolejna wersja systemu Android otrzymuje swoją nazwę kodową, którą jest rozpoznawana przez swoich użytkowników. Mieliśmy ostatnio do czynienia z Jelly Bean, Kit Kat-em i Lollipop-em! Aby tradycji stało się zadość, czas nadszedł na…

 

 

Androida w wersji 6.0 pod nazwą kodową „Marshmallow” – czyli tradycyjnej słodkiej pianki, którą można przypiekać nad ogniskiem. Przez ostatnie miesiące byliśmy świadomi nowego Androida jako wersji 6.0 oraz podtytule „M”. Choć z drugiej strony, nie powinno to nas w jakikolwiek sposób zaskakiwać, gdyż ten sam zabieg dotyczył poprzednich wersji systemu. Ale czy ktoś z was domyślił się, że będzie chodziło o piankę?

 

CMq2WeDWgAA3sRn

 

 

W marcu ukazała się ostatnia aktualizacja wersji Lollipop do numeru 5.1.1, która jest już ostatnia z tej serii. Następną aktualizacją systemu Android będzie już świeża, szósta odsłona tego OS-u, która to ukaże się w październiku na urządzeniach z rodziny Nexus. Warto zaznaczyć, iż „szóstka” trafiła do wszystkich liczących się producentów, aby mogli oni zmodernizować swoje nakładki pod ową piankę. Zatem, w niedługim czasie flagowe urządzenia Sony, Samsunga czy LG mogą otrzymać nowego robocika!

 

TechnoBuffalo

Blog Prospekt Novum