TechOne3_Android-windows-800x500_cTo co przekonuje nas do danej platformy, to aplikacje, które występują tylko na niej. Przynajmniej stanowi to lwią część wyboru smartfonu z danym systemem operacyjnych. Gdyby tak usunąć tę barierę, to czy byłoby to początkiem końca innego os-u?

 

Wśród nas znalazła by się nie jedna osoba, która byłaby skłonna przykładowo przesiąść się na mobilne okienka pod warunkiem obecności odpowiednich aplikacji. W przypadku Windows Phone jest pewien drażliwy problem, gdyż dużej liczby aplikacji znanych nam z Androida nie ma. Na szczęście prowadzone są prace nad usługą umożliwiającą uruchamianie aplikacji stworzonych pod os-em Google’a.

 

 

Google Android statue dressed as a pirate for Halloween 2009
Bywają również gry czy programy, które obecne są dla posiadaczy Windows Phone. Z myślą o rozwiązaniu tego problemu, stworzono odpowiedni program o nazwie Wine. Osoby nieco bardziej obeznane w temacie doskonale wiedzą, że jest to bardzo popularny program do emulowania środowiska Windows pod systemem z rodziny Unix. Jest on dostępny dla każdego środowiska Linuksowego, ale teraz będzie również dostępny niektórym posiadaczom systemu Android.

 

 

Wine-Windows-Android

 

 

Program Wine będzie (i póki co jest) darmową aplikacją, ale w tym samym czasie zostanie opublikowana aplikacja o nazwie CrossOver. Ta będzie o wiele bardziej rozbudowana. Pewnego rodzaju mankamentem będzie konieczność wcześniejszego opłacenia programu. Co o tyk myślicie? Warte zachodu? Ja bym osobiście powątpiewał w słuszność bytu…

PCWorld

Blog Prospekt Novum