Original-Bluboo-Xtouch-X500-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK6753-Octa-Core-Android-5-1-5-0Tego jeszcze nie było! Smartfony jakie charakteryzują się swoją wyjątkowością miały przeważnie ogromną rozdzielczość ekranu, zakrzywiony ekran czy wodoszczelną obudowę. Ale chyba nikt nie słyszał o słuchawce wydrukowanej w 3D…

 

W ostatnim czasie dużo się słyszy o bliskich nam elementach z  życia codziennego, które zostały wydrukowane w specjalistycznej drukarce 3D.

 

Dość niedawno była mowa także o człowieku, który wydrukował sztuczną rękę dla swojego dziecka! Do wszystkiego potrzeba tylko wspomniana drukarka (koszt od kilku do kilkunastu tys.), specjalne oprogramowanie oraz odpowiednie umiejętności graficzne. Zatem, dlaczego by nie wydrukować smartfon?

 
C83-13

Na podobny pomysł wpadła firma Bluboo, która co prawda nie wydrukowała telefonu od podstaw, ale udało się jej to zrobić w przypadku projektu „plecków”. Zostały one zaprojektowane na wzór kryształu. Ponadto, Bluboo Xtouch posiada 5 calowy ekran o rozdziałce 1080p. Serduchem urządzenia stał się układ MediaTek MT6753 o taktowaniu 1.3 GHz. Całość wsparta jest 3 GB RAM-u, 32 GB pamięci wbudowanej oraz baterią 3050 mAh. Aparat posiada sloty na kartę microSD (jednocześnie micro SIM #2) oraz micro SIM . Na pokładzie Bluboo Xtouch zagościł Android w wersji 5.1. Cena to 99 USD (ok. 400 zł). Obowiązuje tylko do 10 listopada. Owa cena ulegnie zmianie i wzrośnie do 149 USD (ok. 600 zł) za słuchawkę.

 

BluBoo

Blog Prospekt Novum