larger-15-MOZILLA-FIREFOX-private-browsing-1Reklamy, banery, ankiety… wszędzie to marketingowe g… Sprowadza to się do tego, że koniecznością wręcz staje się posiadanie wtyczki Adblock Plus. Tylko ona zapewnia nam szybkie i bezbolesne przeglądanie stron internetowych. Jednakże, deweloperzy Mozilli udowodnili, że można obyć się i bez tego…

 

Stosunkowo niedawno, Mozilla przedstawiła wyniki prac, jakie włożyła w nową wersję Firefox’a. Wynikiem najbardziej docenianym będzie rozszerzony tryb Incognito. Tryb ten nie będzie się ograniczał jedynie do usuwania historii czy pliki cookies! Tym razem tryb będzie m.in. blokował trackery śledzące nasze poczynania w sieci, liczne nieprzyjazne skrypty (w tym te z FB), ale co najważniejsze… będzie blokował reklamy!

 
5284754010_bf98043365_o

 

Na tę chwilę czekało wielu! Pytanie tylko, czy deweloper jeszcze nie zachłyśnie się tym? Bowiem, już byli tacy, którzy starali się otwarcie blokować dochody koncernów reklamowych. Do takiego grona należy chociażby Microsoft, który swego czasu stworzył aplikację YouTube na Windows Phone, której reklamy były zupełnie obce! Sprawa zakończyła się niemałą „kłótnią” między firmami i dokonaniem żywota przez tę aplikację. Zatem, jak Wy się zabezpieczacie?! ;)

The Mozilla Blog

Blog Prospekt Novum