2ce818d66106a8b0a373851027d244f8W dzisiejszych czasach czytanie książek nabiera nowego znaczenia. Już coraz mniej osób sięga po klasyczne, drukowane wydanie, które waży i zajmuje nie mało miejsca w torbie czy plecaku. Coraz częściej czytając jakąś powieść sięgamy po czytnik e-booków, tablet czy nawet smartfon. Dla osób preferujących tę ostatnią opcję, Google przedstawia ciekawe novum…

 

Chyba każdy z nas lubi czytać książki, czyż nie? Ta w pełni relaksująca czynność wprowadza nas w stan euforii i przyczynia się do rozwoju naszego mózgu. Jak czytać (niemalże) każdy uwielbia, tak sposób wykonywania tej czynności jest różny w zależności od naszych preferencji. W dobie rozwoju technologicznego, istnieje możliwość czytania e-booków na urządzeniach elektronicznych i nie mówię tu tylko o samych czytnikach. Wielu z nas wybiera praktyczne rozwiązanie tej kwestii pod postacią smartfonu. Ale czy aby na pewno jest to wygodne? Ekran smartfonu to nie ekran czytnika, który w głównej mierze nie męczy oczu, ale i tak wybieramy tę właśnie opcję! Dlaczego? Z powodów praktycznych. Książkę mamy w kieszeni naszych spodni!

 
2015-12-15

 

 

Aby jednak poprawić nieco komfort czytania książek na smartfonie, Google wprowadził nowy tryb zwany „Night Light” – w wolnym tłumaczeniu „nocne światło” lub „tryb nocny”. Gdy już wybierzemy tę opcję, wówczas wszystkie książki będą podświetlane miłym dla oka światłem zachodzącego słońca. Ponadto, funkcja dopasowuje kolor stron do pory dnia oraz naświetleniu otoczenia.  Metodę sprawdziłem na własnej skórze (a raczej oczach) i czuć poprawę! Po godzinnej lekturze moje ślepia nie wołają o natychmiastową kurację kropelkową! ;)   Ale mimo wszystko, wolę częściej wracać do klasycznego czytadła… a Wy? Jak radzicie sobie z czytaniem?

übergizmo

Blog Prospekt Novum