GettyImages-482824548Statystyki zdają się nie kłamać, a one przedstawiają tego chińskiego producenta w jak najlepszym świetle! Okazuje się, że w tym roku przegonił on największych producentów smartfonów, co nie zdarza się zbyt często! Wyniki świadczą o dobrym marketingu firmy, ale także o wykonaniu samych smartfonów. Czy Samsung i Apple powinni się coś od Chińczyków nauczyć…?

 

Nauczyć… z pewnością dobrego podejścia do klienta, którego brakuje u wielu „wielkich” producentów smartfonów. Jednakże w przypadku sprzedaży, ważnym czynnikiem jest sam smartfon. Bowiem, Huwawei tworząc P8. Jest to dobry przykład idealnego wręcz stosunku ceny do jakości. To pozwoliło wzbić się Huawei na wyżyny smartfonowego rynku i osiągnąć przy tym rekordową sprzedaż sięgającą 100 mln smartfonów! Kto by uwierzył, czyż nie?
maxresdefault (1)

 

 

Tym samym, Chińczycy zwiększyli swój próg sprzedażowy z ostatnich 12 miesięcy o 33 punktów procentowych! Jeżeli dobra passa pozostanie przy Huawei, wówczas Koreański Samsung będzie zmuszony zawalczyć o swoją dotychczasową pozycję. Obecny układ sił (udział rynkowy) Apple plasuje na pierwszej pozycji w wynikiem 13,5%, na drugim miejscu jest Samsung 24%, zaś na trzecim już Huawei z wynikiem 7,5%. Może ten wynik nie jest oszałamiający, ale będzie w stanie namieszać w szeregach „wroga”… ;)

Blommberg

Blog Prospekt Novum