ny113-25_2007_161522_high1Facebook jest niekwestionowanym oczkiem w głowie Marka Zuckerberga. Ten jednak, pragnie się w tym roku skupić na czymś jeszcze! Na czymś, co może mieć pewien wpływ na przyszłość naszego istnienia. Co to tym razem będzie?!

 

 

 

Sprawa dotyczy średnio związanej bezpośrednio z mediami społecznościowymi. Bowiem, ojciec Facebooka pragnie rozpocząć prace nad sztuczną inteligencją. Będzie ona miała za zadanie wspomóc  Marka w wykonywaniu prostych czynności domowych oaz przede wszystkim  posiadać pozytywny wpływ na przyszły rozwój tej technologii. Mowa tutaj rzecz jasna o sztucznej informacji.

 

zuckerberg-daughter_650x400_71449015843

 

 

Ma ona za zadanie wspomóc Zuckerberga w takich czynnościach jak: kontrolowanie obiektów elektronicznych, kontrola termostatu ogrzewania/klimatyzacji czy też rozpoznawanie twarzy znajomych. Pomysłodawca zaznacza, że zależy mu równie mocno nad kontrolą pokoju w którym znajduje się jego córeczka, Max. Myślę, że ta dziewczynka jest obecnym numerem jeden w zainteresowaniach Marka Zuckerberga. Nowy pomysł na własne AI pozwoli na pracę z danymi w rozszerzonej rzeczywistości VR! Warto przyznać, że jak na postanowienie noworoczne, jest ono niezwykle trudne do zrealizowania! Co Wy na to? Jak wam minął Sylwester? Piszcie! ;)

 

theguardian

Blog Prospekt Novum