micro-sim-machineGigant z Redmond planuje poszerzyć spektrum działania sowich usług o pewne novum. Do produkcji mają trafić specjalne karty SIM, które będą oferowały nowe możliwości użytkownikom urządzeń z Windows 10 na pokładzie. Czy Microsoft tym samym stworzy własną sieć telekomunikacyjną?!

 

 

Na pewno nie. Jest to bardziej niż wykluczona możliwość. Amerykański gigant chce zaoferować wszystkim zainteresowanym swoją metodę świadczenia usługi w postaci dostarczaniu internetu. Wszystko ma odbywać się bez konieczności podpisywania jakiejkolwiek wiążącej nas umowy. Wystarczy podpiąć dedykowaną przez MS kartę SIM do urządzenia wyposażonego w Windows 10, następnie dokonać zakupu wybranego z oferty pakietu internetowego i gotowe!

 

 
microsoft-logo

 

 

 

Cały ten proces wymagałby posiadania odpowiedniej aplikacji i co najważniejsze, konta Microsoftu! Póki co, plan jest jeszcze w fazie początkowej. Firma musi dokonać pewnych rozmów z potencjalnymi dostawcami połączeń internetowych. Zatem, może jeszcze wody w Wiśle upłynąć zanim jeszcze usłyszymy na temat nowej usługi MS-u. Jeżeli ceny owych pakietów byłyby równie zadowalające co i same pakiety, wówczas MS stanowiłby realne zagrożenie dla tradycyjnych dostawców internetu. Na obecną chwilę pozostaje nam tylko pogdybać…

 

SOFTPEDIA

Blog Prospekt Novum