nexus-devices-hd-images-3Do tej pory w tworzeniu marki Nexus pośredniczyły pojedyncze firmy takie jak: LG, HTC, Huawei czy Motorola. Marka należy do Google, ale ten zleca tworzenie urządzeń wybranym producentów. Jest to poniekąd dziwne, zwłaszcza, że takiego giganta stać byłoby na stworzenie odpowiedniej grupy inżynierów, którzy zajęli by się tworzeniem i dystrybuowaniem ich urządzeń mobilnych.                                                                                                     Na szczęście ten fakt wkrótce się zmieni i                                                                                                         Google sam zacznie tworzyć na własną rękę…

 

 

Smartfony z linii Nexus kojarzone są jako prawowici przedstawiciele systemu Android w najczystszej postaci. Nie bez kozery marka jest uważana za produkt flagowy w kwestii smartfonów pochodzących od wujaszka Google. Jednak do tej pory urządzenia te zwykle wypuszczane były jedynie przez współpracujących z Google producentami smartfonów i tabletów. Jakich solidnych powodów tego typu działań by nie miał gigant z Mountain View, tak czy inaczej źle do świadczy o nim samym. Wydaje się jednak, że to wreszcie się zmieni, a Nexus będzie marką zbliżoną do iPhone’a od Apple.

 

 

Google-Nexus-5-Leaks

 

 

 

Twórcy Androida pragną położyć większy nacisk nad kontrolą tworzonych Nexus-ów. To oni będą decydowali jaki charakter będzie miało urządzenie, a żaden zleceniobiorca nie będzie miał możliwości dodania swoich przysłowiowych „trzech groszy”. Zatem, Google nie będzie tak szybko rezygnował ze zlecania pod wykonania projektów, co w dalszej przyszłości nie jest całkowicie wykluczoną opcją. W planach giganta znajduje się także wzmianka dot. usprawniania działu marketingowego Nexusa. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć, że ich marka reklamę ma na relatywnie niskim poziomie. Stąd też niewielki procent udziału na rynku. Przez to nawet operatorzy komórkowi rzadko kiedy oferują nam modele z tej linii smartfonów. To się wkrótce zmieni i osobiście będę tych zmian wyczekiwał z zapartym tchem. A Wy? Komentujcie!

TNW

Blog Pro Novum