maxresdefaultDosyć tych ciągłych dywagacji i przypuszczeń odnośnie nowej Lumii z segmentu „mid – range”. Po całej masie pogłosek i plotek odnośnie Lumii 650, wreszcie możemy ujrzeć oficjalne oblicze nowego smartfonu z mobilnymi okienkami na pokładzie. Czy coś uległo zmianie?

 

 

Jedno warto przyznać, smartfon wgląda wręcz cudownie! Piękna i smukła obudowa, której wieńczeniem jest aluminiowa ramka to istny ideał zważywszy na target tego produktu. Smartfon posiada możliwość zdjęcia i ewentualnej wymiany klapki, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by wymienić także baterię! Ten fakt z pewnością wielu z was ucieszy! Pod obudową nie zabrakło także miejsca dla karty microSD! W przypadku reszty elementów już tak różowo nie jest, ale…

 

 

 

Cena powoduje, że produkt musi zostać odpowiednio skalibrowany. Umieszczone podzespoły muszą być słabsze, aby pułap cenowy został osiągnięty. Dlatego też, Lumia 650 posiada procesor Snapdragon 212 1.3 GHz, 1 GB RAM-u oraz 16 GB wbudowanej pamięci ROM. Jeżeli chodzi o matrycę ekranu, to tutaj mamy do dyspozycji jedynie 5 – cali przy rozdzielczości 720p. W kwestii fotografii słuchawka może pochwalić się matrycą główną o rozdzielczości jedynie 8 mpix. Przednia kamerka to już standardowe 5 mpix. Reszta podzespołów to standard. Martwi mnie jedynie bateria, która posiada skromną pojemność, bo jedynie 2000 mAh! Ciekaw jestem jak Lumia popisze się w testach wytrzymałościowych? Na koniec pozostaje najważniejsze, czyli cena. Microsoft wycenił Lumię 650 na niecałe 200 USD! W przeliczeniu będzie to ok. 800 – 900 złotych. W najgorszym wypadku należałoby się szykować na cenę sięgającą niemal tysiąca złotych. Mimo tego, telefon wydaje się wyjątkowo atrakcyjny, czyż nie? Potwierdźcie albo zaprzeczcie to w komentarzach! ;)

Microsoft Devices Blog

Blog Pro Novum