OB-IH380_tsmc04_G_20100427035147Przed nami targi MWC 2016 i z niecierpliwością wyczekujemy wspaniałych premier od największych graczy rynku mobilnego. W zbliżonym dość okresie czasu miała nastąpić pierwsza oficjalna prezentacja nowego iPhone’a 7. Doszło jednak do paru poważnych dość komplikacji, które mogą opóźnić premierę w znaczący sposób…

 

 

Wielkimi krokami zbliżają się prezentacje największych graczy w sferze mobilnych urządzeń oraz usług. Samsung wreszcie pochwali się nową „siódemką”, a LG pokaże czym konkretnym i innowacyjnym zaskoczy nas G5! Do tego grona powinien dołączyć jeszcze gracz z Cupertino, ale pojawił się pewien problem dotyczący produkcji podzespołu bazowego nowego dziecka Apple. Jeśli dobrze pamiętacie, wiecie, że nie tak dawno na Tajwanie doszło do silnego trzęsienia ziemi. Tam też w jednej z fabryk na zlecenie Amerykanów była prowadzona produkcja układu A10. Pech chciał, że fabryka została praktycznie pogrzebana w gruzach, a w tej sytuacji amerykański gigant zostaje na przysłowiowym lodzie!

 
mercatornet-weiguan-jinlong-residential-building

 

Każde kolejne opóźnienie w dystrybucji grozi nie małą rynkową porażką. Bowiem, część klientów przygarną pozostali producenci, co może skutkować późniejszą słabszą sprzedażą. Dla porównania mogę przytoczyć obecną sytuację konsoli Xbox One. Wiadomo, że tam decyzja w sprawie udostępnienia konsoli była odgórna, a nie z powodów czysto technicznych, ale finał w obu przypadkach będzie zbliżony. Zatem, co zrobi Apple? Zaryzykuje i poczeka czy być może poszuka innego producenta dla ich chipsetu? Cóż, Samsunga raczej nie będą brali pod uwagę, ale dlaczego nie jakąś Chińską firmę? Umieram z ciekawości jak ta sprawa dalej się potoczy… ;)

appleinsider

Blog Pro Novum