5gMożna by powiedzieć, że nie od tak dawna obcujemy z siecią typu 4G. Sieć kojarząca się nam z wyjątkowo szybkim połączeniem internetowy LTE w niedługim czasie zostanie wyparta przez bardziej zaawansowane rozwiązania. Specjalne badania już są prowadzone przez…

 

 

Nokię. Jak donoszą źródła, Finowie we współpracy z Alcatelem pracują nad stworzeniem nowoczesnej sieci 5G, która nie jest wcale tak odległa jakby mogło się nam wydawać. Na jednym z wywiadów Rajeev Suri (CEO Nokii) opowiedział pokrótce odnośnie nowego typu sieci komórkowej. Finowie wraz z kilkoma innymi współpracującymi z nimi konsorcjami, usiłują stworzyć nowy standard. Sam Suri zapowiedział również, że pierwsze urządzenia będące w stanie odbierać takowy sygnał będą gotowe już na początku przyszłego roku!

 

 
Nokia

 

 

Jednakże do budowy samej infrastruktury jeszcze długa i wyjątkowo żmudna droga. Obecna infrastruktura będzie podlegała całkowitej przebudowy, co wiąże się z koniecznością uiszczenia nie małych nakładów finansowych! Szef Nokii zapowiada, iż prawdziwa ekspansja nowego standardu rozpocznie się z początkiem 2020 roku. Cztery lata to z jednej strony szmat czasu, zaś patrząc z drugiej strony, rozbudowa tak zaawansowanej obecnie infrastruktury komórkowej wymaga dużego zapasu czasu! Czyż, nie? Ciekawi mnie to, jak sprawa będzie się miała w naszym kraju? Doskonale pamiętamy sytuację siecią 4G LTE! Nawet dziś, w pewnych dużych miastach istnieje problem z zasięgiem, co nie powinno mieć miejsca! Komentujcie! ;)

NOKIA

Blog Pro Novum