xiaomi-mi5-8Urządzenia spod loga tego chińskiego producenta nie należą do najłatwiej dostępnych na naszym rynku. Zwykle trzeba je ściągać z innych krajów na własną rękę, a czasem nawet z samego źródła. W efekcie tegoż stanu, smartfony nie posiadają zwykle preinstalowanego języka polskiego, ale z pomocą przybywała do tej pory grupa MIUI Polska, ale…. do czasu…

 

 

Dzięki pewnej grupce zapaleńców mogliśmy bez większego problemu podmieniać oryginalny ROM, jego zmodyfikowaną wersją. Wzbogacała ona nakładkę od Xiaomi w nasz ojczysty język polski oraz poprawiała błędy, o które nie zdążył się zatroszczyć sam producent sprzętu. Ten stan rzeczy już więcej może się nie powtórzyć, ponieważ Xiaomi będzie blokowało od tego roku bootloader oraz sam kernel w swoich urządzeniach!

 
Mi-Note-Pro-Top-Close

 

 

Taką sytuację możemy w głównej mierze zawdzięczać chińskiemu potentatowi oraz po części producentowi samego zielonego „robocika”. Ale zanim wylejecie wiadro hejtu na Xiaomi pragnę poinformować was, iż od tej pory wszystkie nowe modele urządzeń będą posiadały polską lokalizacje, a innymi słowy – spolszczony system! Dotyczyć to będzie wszystkich tych urządzeń, które pojawią się oficjalnie na rynku europejskim. W innym przypadku nie liczcie już na wsparcie ze strony moderów. Zatem, jak to zwykle bywa, wszystko ma swoje plusy jak i minusy. Przyznacie jednak, że to całkiem sprawiedliwy krok Xiaomi w stronę naszego rynku?! Ja przynajmniej tak to odczuwam. Jak Wy byście się do tego odnieśli? Komentujcie! ;)

MIUI Polska

Blog Pro Novum