How-To-Make-Your-Android-Look-Like-iOSJak doskonale wiecie, posiadacze wybranych modeli Nexusów mogą na bieżąco śledzić zmiany w nadchodzącym Androidzie „N”. Ponadto, producent OS-u stara się również zamieszczam na swoim blogu ciekawe wzmianki dotyczące owego systemu, które to właśnie wzbudziły pewien niepokój… czy tegoroczny Android będzie nawiązywał designem do mobilnego systemu od Apple?

 

Cała machina produkcyjna dopiero co ruszyła, zatem obawy odnośnie Androida „N” mogą być nieco przedwczesne. Jednak już na tym etapie rozgorzał temat designu następcy „andka” Marshmallow! Zatem, co wzbudziło tak znaczne poruszenie w sieci? Otóż, kilka dni temu Google udostępnił grafiki z wyraźną podpowiedzią, jak powinno wyglądać menu aplikacji. Jakby na nie nie spojrzeć, tak doskonale kojarzy się z menu występującym na pokładzie iPhone’ów! Sami zobaczcie!
components_bottomnavigation_style5

 

Pytanie, czy Google nie dostrzega podobieństwa do iOS? Może jest to przemyślany zabieg, który ma ułatwić „przejęcie” klientów Apple na swoją stronę? W jakim świetle by nie postawić tej sprawy, tak musi być coś na rzeczy. Bowiem, na niektórych forach chodzą pogłoski o ewentualnym zrezygnowaniu z podręcznego menu aplikacji. Jak już zapewne wspominałem, Android będzie posiadał „płaską” strukturę, która jeszcze bardziej upodobni twór panów z Mountain View do systemu iOS. Pokładam ogromne nadzieje w tym, że taki plan w ogóle się nie ziści, gdyż Android straciłby swoje wyjątkowe cechy odróżniające go od reszty konkurencji! Też tak sądzicie? Poinformujcie nas w komentarzach! ;)

TNW

Blog Pro Novum