Cultura-Geek-Huawei-Messi-4W dobie naszych czasów bardzo często znane osobistości reklamują dane produkty. Wykorzystują swój znany wszystkim wizerunek, aby za nie małe pieniądze promować telefon, telewizor czy też samochód. Nowym obiektem promocyjnym może pochwalić się trzeci największy producent elektroniki, Huawei! Tego się pewnie nie spodziewaliście…

 

Po co akurat celebryci mają być twarzą reklamy? Cóż, to czysta psychologia. Załóżmy, że bardzo lubimy jakiegoś piosenkarza, który aktualnie reklamuje jakieś słuchawki. Normalnie byśmy tych słuchawek raczej nie kupili, ale jeśli jesteśmy podatni na autosugestię, wówczas sprawa wygląda zgoła inaczej! Po takie dawce promocji, jesteśmy w stanie uwierzyć w to, że jeśli nasz ulubieniec promuje ten gadżet, zatem musi być czegoś wart! W większości przypadków to… naciąganie ludzi. Równie dobrze moglibyśmy kupić tańsze i wcale nie gorsze słuchawki firmy „krzak” za znacznie niższą sumkę. Ale dane pokazują jasno, że naiwnych ludzi, którzy nabierają się na tego typu zagrywki marketingowe jest wiele… bardzo wiele.

 
Huawei-Messi

 

 

Reklama dźwignią handlu, a w niej zagrać powinien ktoś naprawdę znany. Chociażby taki argentyński piłkarz Leo Messi! Tak, od teraz będzie on przez okres ok. trzech lat reklamował produkty firmy Huawei. Na początek Lionel otrzymał w prezencie Mate’a 8, co może odrobinę dziwić. Prawie za pasem mamy premierę nowego „P9”, a taka gwiazda otrzymuje Mate’a 8?! Cóż, coś musi być zatem na rzeczy. Tak czy inaczej, Messi otrzyma wynagrodzenie w kwocie 6 mln euro… rocznie! Cóż, o takich kwotach nam pozostaje jedynie pomarzyć. Jak myślicie, to dobry wybór ze strony Huawei? Może wolelibyście by tę markę reklamował ktoś z goła inny? Pamiętacie jeszcze naszego Lewandowskiego?  Komentujcie! ;)

TD

Blog Pro Novum