sonyandroid60marshmallowWłaśnie teraz Japoński koncern wreszcie udostępnił aktualizację do Androida w wersji 6.0 Marshmallow. Po licznych miesiącach od premier najnowszego Androida, posiadacze urządzeń od Sony doczekali się upragnionego update’u. Niestety, ale tylko nieliczni go otrzymają…

 

Aktualizacji do najnowszego softu od Google’a doczekali się już praktycznie wszyscy. Rzecz jasna, mając na uwadze modele z segmentu premium! Niżej sytuowane smartfony nie otrzymają takowego uaktualnienia nigdy. To jest oczywiste.

 

Niestety, pech chciał, że to samo może spotkać także smartfonów flagowych! Bowiem, obecna aktualizacją od Sony objęci są jedynie posiadacze Sony Xperia Z4 oraz Sony Xperia Z5! Na obecną chwilę, posiadacze innych modeli z tej rodziny mogą zapomnieć o nowszym sofcie!

 
xperia-z5-series

 

 

Jednakże nic straconego! Nieco starsze modele flagowe Japończyków także otrzymają update, ale z powodu pewnych komplikacji, data ich udostępnienia została nieco przesunięta w czasie! Zatem, posiadacze Z2, Z3 oraz Z3 Compact również otrzymają Androida Marshmallow! Dziwi jednak fakt, dlaczego z takim aż opóźnieniem Sony aktualizuje swoje słuchawki? Inni producenci niemalże mają to za sobą, a Sony dopiero rozpoczęło pierwszą fazę? Moim zdaniem, takie zachowanie jest co najmniej niepoważne! Choć z drugiej strony, producent ten nigdy nie słynął z dobrego supportu i rzetelnej obsługi klienta. Nie chodzi tu tylko o dział mobilny Sony, ale całą firmę! Jeżeli macie podobne wrażenia, to podzielcie się nimi w komentarzach! ;)

 

Xperia Blog

Blog Pro Novum